ناامیدی اتحادیه اروپا در مورد جلوگیری از برگزیت بدون توافق

به گزارش پیکورو، مذاکره کننده ارشد برگزیت اتحادیه اروپا ناامیدی خود را نسبت به جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از این اتحادیه اعلام نموده است.

ناامیدی اتحادیه اروپا در مورد جلوگیری از برگزیت بدون توافق

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد برگزیت اتحادیه اروپا در اظهاراتی تاکید نمود: من نسبت به جلوگیری از برگزیت بدون توافق ناامید هستم چرا که بروکسل قادر به تامین درخواست های مورد نظر لندن در مورد مرز ایرلند نیست.

بر اساس این گزارش، دولت انگلیس خواهان حذف طرح موسوم به مرز سخت با ایرلند از توافقنامه برگزیت شده است.

بارنیه با انتشار مطلبی در ساندی تلگراف اضافه کرد: طرح موسوم به مرز سخت باقی در توافقنامه برگزیت باقی بماند تا از وحدت و همگرایی بازار واحد اروپایی حمایت و حفاظت کند.

وی در ادامه اضافه کرد: من نسبت به جلوگیری از سناریوی برگزیت بدون توافق امیدوار نیستم ولی ما باید با قاطعیت به کوشش خود ادامه دهیم.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس وعده داده است تا بریتانیا را در روز 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند. این در شرایطی است که بعضی از نمایندگان محافظه کار تهدید نموده اند که برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق، علیه وی رای خواهند داد.

جانسون پیش از این تهدید نموده است که حتی حاضر است مجلس انگلیس را به حالت تعلیق درآورد تا بتواند مانع از مخالفت نمایندگان مجلس با برگزیت بدون توافق گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 278

به "ناامیدی اتحادیه اروپا در مورد جلوگیری از برگزیت بدون توافق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناامیدی اتحادیه اروپا در مورد جلوگیری از برگزیت بدون توافق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید