مهلت ارسال آثار و نحوه شرکت در اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه اعلام شد

به گزارش پیکورو، دبیرخانه مجازی اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه با صدور اطلاعیه ای ضمن تاکید بر موضوعات پیشنهادی نحوه شرکت و مهلت ارسال آثار را تشریح کرد. در این اطلاعیه از اهالی رسانه دعوت شده است آثار فراوری شده خود در بازه زمانی 17 مرداد الی 1 بهمن ماه را در سامانه ثبت نام جشنواره به آدرس festival.iranpl.ir بارگزاری نمایند.

مهلت ارسال آثار و نحوه شرکت در اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دبیرخانه مجازی اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه با صدور اطلاعیه ای بر توجه اهالی رسانه به زمان بندی شرکت در جشنواره و نحوه ارسال آثار تاکید نمود.

در این اطلاعیه آمده است: علاقه مندان برای شرکت در اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه می بایست آثار فراوری شده خود را در بازه زمانی 17 مرداد تا 1 بهمن ماه 1399 پس از ثبت نام در نشانی festiva.iranpl.ir به دبیرخانه مجازی این جشنواره ارسال نمایند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه با اشاره به مهلت ارسال آثار آمده است: سامانه دریافت آثار تا سرانجام وقت اداری 22 بهمن ماه فعال بوده و آثار بارگزاری شده پس از این تاریخ از فرایند داوری حذف خواهند شد.

در بخش دیگری از این اطلاعیه می خوانیم: با توجه به اینکه جمعی از اصحاب رسانه در بازبینی و انتخاب آثار مشارکت خواهند داشت؛ لذا کاربران محترم پس از بارگزاری فایل های مورد نظر، در روزهای آینده با مراجعه به پروفایل کاربری خود از تایید شدن آثار ارسالی خود اطمینان حاصل نمایند.

لازم به ذکر است تنها آثار ارسالی با موضوعات کتابخانه، کتابدار، کتاب خوان، اهدای کتاب، کتابخانه و خانواده، مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ترویج فرهنگ مطالعه، برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد احتیاج ملی و استانی مانند: محافل ادبی، فضای مجازی و کتابخانه، توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی و... در فرایند داوری قرار گرفته و موضوعات غیر مرتبط از پروفایل کابران حذف خواهد شد.

همچنین این جشنواره در 6 بخش اصلی شامل خبر، گزارش (خبری، توصیفی، تحلیلی و تحقیقی و...)، سرمقاله و یادداشت، گفت و گو، مقاله، عکس (خبری، عکس غیرخبری، گزارش تصویری) برگزار می گردد و دارای 2 بخش جنبی شامل اهدای جایزه به بهترین مطلب با موضوع افتتاح کتابخانه های مرکزی و اثرات آن در توسعه فضاهای فرهنگی ایران اسلامی و همچنین اهدای 11 جایزه به بهترین گزارش از توسعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نهاد در کتابخانه های عمومی با 11 موضوع محوری است.

بخش ویژه این جشنواره نیز به رسانه های دیداری و شنیداری(رادیو و تلویزیون) با رویکرد توجه به اخبار و گزارش های ویژه رسانه های ملی در حوزه کتابداران، کتابخوان ها و کتابخانه های عمومی اختصاص دارد.

جوایز درنظر گرفته شده برای نخستین جشنواره کتاب خوان و رسانه شامل جایزه نقدی 30 میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح تقدیر برای نفرات اول هر رشته، جایزه نقدی20 میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات دوم هر رشته و جایزه نقدی 10 میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات سوم هر رشته خواهد بود. همچنین 11 جایزه نقدی 30 میلیون ریالی به برگزیدگان بخش های جنبی و 3 جایزه نقدی 30 میلیون ریالی نیز به برگزیدگان اول تا سوم بخش ویژه جشنواره اهدا خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1421

به "مهلت ارسال آثار و نحوه شرکت در اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ارسال آثار و نحوه شرکت در اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید