فرایند بررسی جزییات بودجه 1401 در مجلس

به گزارش مجله پیکورو، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی فرایند بررسی جزییات لایحه بودجه 1401 در صحن علنی مجلس را تشریح کرد.

فرایند بررسی جزییات بودجه 1401 در مجلس

سید نظام الدین موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس، ابتدا کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق بررسی و تصویب شد و سپس کلیات به رای نمایندگان در جلسه علنی گذاشته شد و نمایندگان آن را تصویب کردند، با تصویب کلیات نوبت به ارائه پیشنهادات نمایندگان رسید.

وی توضیح داد: طبق آیین نامه قبلی نمایندگان حداکثر 10 روز فرصت ارائه پیشنهادات به کمیسیون های تخصصی را داشتند سپس کمیسیون های تخصصی از زمان چاپ و توزیع لایحه، 10 روز فرصت بررسی پیشنهادات نمایندگان و ارائه آن به کمیسیون تلفیق را داشتند.

موسوی افزود: اکنون بیش از 10 هزار پیشنهاد از سوی نمایندگان ارائه شده و کمیسیون های تخصصی هم آن را بررسی کردند اما به دلیل تغییر آیین نامه، هیات رئیسه دو روز فرصت در اختیار نمایندگان قرار داد و کمیسیون های تخصصی هم باز یک هفته زمان بررسی پیشنهادات را داشتند که فرصت نمایندگان برای ارائه پیشنهادات تمام شد و کمیسیون های تخصصی تا روز گذشته برای ارائه گزارش به کمیسیون تلفیق فرصت داشتند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه جلسات کمیسیون تلفیق برای بررسی جزییات لایحه بودجه 1401 از روز شنبه 25 دی آغاز می شود، اظهار داشت: طبق آیین نامه کمیسیون تلفیق به مدت 15 روز فرصت بررسی جزییات لایحه بودجه را دارد که می تواند این فرصت را 15 روز دیگر هم تمدید کند؛ این فرصت در شرایطی تمدید می شود که به تصویب هیات رئیسه مجلس برسد. بعد از اتمام این فرصت، کمیسیون تلفیق گزارش مصوبات خود درباره لایحه بودجه 1401 را به هیات رئیسه برای چاپ و توزیع بین نمایندگان می دهد و بعد از آن جلسات علنی مجلس برای بررسی لایحه بودجه در دو شیفت کاری آغاز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1963

به "فرایند بررسی جزییات بودجه 1401 در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند بررسی جزییات بودجه 1401 در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید