تدابیر امنیتی شدید برای مراسم تحلیف بایدن

به گزارش پیکورو، چند روز مانده به مراسم تحلیف و شروع به کار جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا (چهارشنبه آینده)، خیابان های پایتخت این کشور رنگ و روی امنیتی گرفته و هزاران نیروی گارد ملی و پلیس مخفی محدوده مرکزی واشنگتن و محوطه اطراف کنگره آمریکا را قرق نموده اند.

تدابیر امنیتی شدید برای مراسم تحلیف بایدن

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، گزارش های نهادهای امنیتی و پلیس اف بی آی درباره برنامه ریزی شبه نظامیان تندروی حامی دونالد ترامپ برای برگزاری تجمع و یورش به ساختمان های دولتی در پایتخت و تمامی مراکز 50 ایالت آمریکا، هر گونه آماده سازی برای مراسم تحلیف را تحت تاثیر قرار داد.

کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی در جریان جلسه ای با مایک پنس، معاون ترامپ که در مقر آژانس مدیریت اضطراری فدرال در واشنگتن دی.سی برگزار گردید به این نکته اشاره نمود که اف.بی.آی در حال آنالیز یکسری چت های آنلاین درباره احتمال وقوع رویدادهای خشونت آمیز است.

رای ادامه داد: در حال حاضر، ما تماس هایی را درباره احتمال اعتراضات مسلحانه و فعالیت هایی در روز مراسم تحلیف بایدن را رهگیری می کنیم. دلیل اینکه من از واژه احتمالی استفاده می کنم این است که یکی از چالش های واقعی ما در این فضا کوشش برای تشخیص آن چیزی است که صرفا تمایل است در برابر آنچه که واقعی و عمدی است. ما نگران احتمال وقوع خشونت در اعتراضات و راهپیمایی هایی هستیم که در واشنگتن دی سی و سایر ایالت ها در روزهای منتهی به برگزاری مراسم تحلیف برگزار می گردد.

مدیر اف.بی.آی همچنین گفت که این اداره یکسری افرادی را نیز رصد می نماید که ممکن است به دنبال تکرار رویدادهای خشونت آمیز چند روز گذشته باشند و همچنین از مقام های امنیتی و اجرای قانون محلی نیز خواست تا تدابیر امنیتی خود را در ساختمان های دولتی بیشتر نمایند.

وی اضافه کرد: برای نظارت بر تهدیدها و اشتراک اطلاعات لازم و ضروری، مقام های فدرال باید بدون توقف در مقرهای اف.بی.آی و 56 دفتر در سراسر کشور کوشش نمایند.

اخیرا نیز مدیر اداره اف.بی.آی از مقام های محلی خواسته بود تا اطلاعات را بیش از گذشته به اشتراک بگذارند چون مقام ها نگران احتمال خشونت افراط گرایی هستند.

در همین حال، چندین ناوگان داخلی هوایی آمریکا فعال در واشنگتن دی.سی گفتند که اجازه نمی دهند تا پس از مراسم تحلیف 20 ژانویه، مسافران در چمدان های چک شده خود سلاح حمل نمایند.

اد باستیان، مدیر خطوط هوایی دلتا روز پنجشنبه گفت که این سیاست گذاری جدید در تمام هفته ای که به روز مراسم تحلیف منجر می گردد، ادامه دارد. همچنین سایر خطوط هوایی چون آمریکن، یونایتد و آلاسکا نیز سیاست گذاری های مشابهی را در نظر گرفته اند.

در همین حال، اداره هوانوردی فدرال آمریکا نیز سیاست تحمل صفر را برای مسافران متمرد از روز پنجشنبه در نظر گرفته و جریمه 35 هزار دلاری در انتظار چنین مسافرانی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1414

به "تدابیر امنیتی شدید برای مراسم تحلیف بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر امنیتی شدید برای مراسم تحلیف بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید