کمبود شدید امکانات و محدودیت ظرفیت تأسیسات نگهداری مهاجران در مرز آمریکا

به گزارش مجله پیکورو، تازه ترین اسناد دولتی نشان می دهد افزایش تعداد بچه ها بدون همراهی که در مرز آمریکا و مکزیک بازداشت می شوند، فشار زیادی را به تأسیسات نگهداری مهاجران در مرز آمریکا وارد کرده است.

کمبود شدید امکانات و محدودیت ظرفیت تأسیسات نگهداری مهاجران در مرز آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اسنادی که شبکه سی ان ان آنها را رؤیت کرده است حاکی از کمبود شدید امکانات و ظرفیت تأسیسات نگهداری و بازداشت مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، اسناد اداره گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا نشان می دهد در 21 روز گذشته، گشت مرزی ایالات متحده حدود 340 کودک بدون همراه را دستگیر کرده است و این بچه ها به طور متوسط بیش از 77 ساعت را در تأسیسات گشت مرزی سپری کرده اند، در حالی که قوانین آمریکا نیروهای گشت مرزی را ملزم کرده است تا بچه ها بدون همراه را پس از 72 ساعت آزاد کند.

اسناد نشان می دهد، به عنوان مثال در تأسیسات یوما در آریزونا بیش از 600 کودک و بزرگسال در بازداشت هستند، در حالی که این تأسیسات برای نگهداری 104 نفر ایجاد شده است. در تأسیسات ریوگرانده نیز بیش از 2 هزار نفر در بازداشت هستند، آن هم در مکانی که برای نگهداری 715 نفر ساخته شده است.

تعداد بچه ها بدون همراه که در مرز آمریکا و مکزیک بازداشت شده اند، در دولت بایدن به سرعت رو به افزایش است.

یک مقام سابق وزارت امنیت داخلی آمریکا به سی ان ان گفت: تعداد افرادی که برای عبور از مرز تلاش می کنند به شدت رو به افزایش است و از تعداد مهاجران و پناهجویان در سال 2019 فراتر رفته است.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید نیز در اظهاراتی گفت: رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته ابراز امیدواری کرده است که تأسیسات برای نگهداری بچه ها برای مدت زمان زیادی باز نخواهد ماند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1511

به "کمبود شدید امکانات و محدودیت ظرفیت تأسیسات نگهداری مهاجران در مرز آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود شدید امکانات و محدودیت ظرفیت تأسیسات نگهداری مهاجران در مرز آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید