کشف غافلگیرکنندۀ مجسمۀ هرکول در جریان تعمیر فاضلاب!

به گزارش مجله پیکورو، حفاری برای تعمیر لوله های صدسالۀ فاضلاب در منطقۀ مارینو در نزدیکی شهر رم منجر به یک کشف خارق العادۀ باستانی شد.

کشف غافلگیرکنندۀ مجسمۀ هرکول در جریان تعمیر فاضلاب!

خبرنگاران | در جریان فعالیت های کارگران در محوطۀ پارک آپیا آنتیکا (در منطقۀ مارینو در محدودۀ شهر باستانی رم) که برای تعمیر لوله های شکستۀ فاضلاب انجام می شد، یک کشف غافلگیرکننده رخ داد. در این حفاری یک مجسمۀ باستانی مربوط به هرکول از زیر خاک بیرون آمد؛ هرکول یکی از اساطیر رومی است که معادلی برای اسطورۀ یونانی هراکلس به شمار می آید.

به گزارش خبرنگاران ؛ این مجسمه که اندازۀ آن شبیه ابعاد واقعی بدن انسان است و از سنگ مرمر ساخته شده، در عمق 20 متری زمین کشف شد. قدمت مجسمه بر حسب نظر کارشناسان به دوران امپراطوری روم برمی شود و بین 1600 تا 2000 سال تخمین زده می شود. محل کشف مجسمه در نزدیک جادۀ آپیا است که یکی از مشهورترین جاده های تاریخی رم به شمار میرود.

مسئولان پارک آپیا آنتیکا اعلام کرده اند که با توجه به نشانه های موجود در این مجسمه مثل چماق (که سلاح اسطوره ای هرکول است) و داشتن پوششی از پوست شیر، می شود با اطمینان گفت که این مجسمۀ هرکولس است.

البته در یک اظهار نظر تازه تر گفته شده که این امکان نیز وجود دارد که این در حقیقت تندیسی از امپراطور گایوس مسیوس کوئینتوس ترایانوس دسیوس باشد که با نشانه های اسطوره ای هرکول به تصویر کشیده شده. دسیوس بین سال های 249 تا 251 میلادی امپراطور روم بود. شباهت بین چهرۀ مجسمه و تصویر چهرۀ دسیوس بر روی سکه های باستانی این ظن را تقویت می کند.

(مقایسه چهرۀ مجسمه با چهرۀ دسیوس بر روی سکۀ ضرب شده در زمان او)

در نوامبر سال گذشته نیز در یک کشف خارق العاده، مجموعه ای از مجسمه های برنزی در منطقۀ اتروسکان توسکانی از دل گل و لای عمق زمین بیرون کشیده شدند. کشف سال گذشته یافته ای استثنایی در 50 سال گذشته توصیف شده بود.

منبع: فرادید
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2183

به "کشف غافلگیرکنندۀ مجسمۀ هرکول در جریان تعمیر فاضلاب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف غافلگیرکنندۀ مجسمۀ هرکول در جریان تعمیر فاضلاب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید