وضع تأسیسات نفتی مطلوب و با ثبات است

به گزارش مجله پیکورو، وضع تأسیسات نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران پس از وقوع زلزله 5.9 ریشتری امروز با مرکزیت بندر گناوه، باثبات و مطلوب است و هیچ وقفه ای در فرایند فراوری نفت ایجاد نشده است.

وضع تأسیسات نفتی مطلوب و با ثبات است

به گزارش خبرنگار شانا، زلزله ای که حوالی ظهر امروز (یکشنبه، 29 فروردین ماه) جنوب کشور را لرزاند، خوشبختانه خسارت جانی و مالی به همراه نداشته و جز ریزش سقف اتاق های کنترل در تلمبه خانه گوره A و C شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب (شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران)، خسارت قابل توجه دیگری در دیگر زیرمجموعه های شرکت ملی نفت اعم از نفت فلات قاره ایران، پایانه های نفتی ایران، نفت مناطق مرکزی ایران و منطقه ویژه مالی انرژی پارس گزارش نشده است.

عباس اسدروز، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: این زلزله که در خارک با شدت کمتری احساس شد، هیچ گونه خسارتی به تأسیسات این شرکت وارد نکرده و فعالیت ها به طور طبیعی در حال اجرا است.

شهباز صفری، رئیس اداره اچ اس ئی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران درباره خسارت های ناشی از این زمین لرزه گفت: گزارش های اولیه حاکی از ریزش سقف اتاق های کنترل در تلمبه خانه گوره A و C و همچنین ریزش تپه های مجاور واحد بهره برداری بینک است، اما خوشبختانه تا به امروز خسارت جانی و مالی در تأسیسات این شرکت در گستره جغرافیایی استان کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و خوزستان گزارش نشده است. پیگیری های شانا حاکی است فرایند فراوری این شرکت دچار وقفه نشده و آسیب دیدگی های پیش آمده نیز به همت متخصصان در حال رفع شدن است.

علیرضا قاسمی نژاد، رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست و مدیر بحران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز خاطرنشان کرد مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی (تابع نفت مناطق مرکزی) در جریان زمین لرزه امروز آسیبی ندیده اند و فرایند فراوری در این مناطق ادامه دارد.

مظاهر انصاری، سرپرست ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران هم خاطرنشان کرد آنالیز های صورت گرفته از مناطق عملیاتی این شرکت نشان می دهد خوشبختانه این زمین لرزه خسارت جانی و مالی در سطح این شرکت به دنبال نداشته است.

پیگیری های شانا از منطقه ویژه مالی انرژی پارس نیز حاکی از آن است که هیچ خسارتی متوجه تأسیسات مستقر در این منطقه نشده است.

پیش از ظهر امروز (یکشنبه، 29 فروردین ماه) زمین لرزه ای به بزرگی 5.9 ریشتر جنوب کشور را لرزاند که بنا به گزارش مرکز لرزه نگاری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، مرکز این زلزله بندر گناوه بوده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1595

به "وضع تأسیسات نفتی مطلوب و با ثبات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضع تأسیسات نفتی مطلوب و با ثبات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید