نگرانی فرمانده سنتکام از پهپادهای کوچک گروه های مقاومت

به گزارش پیکورو، فرمانده سازمان تروریستی سنتکام ضمن اشاره به عقب بودن آمریکا از روش های مقابله با پهپادهای گروه های مقاومت در منطقه غرب آسیا، تداوم عملیات ها علیه نظامیان آمریکایی در عراق را خطرناک توصیف کرد.

نگرانی فرمانده سنتکام از پهپادهای کوچک گروه های مقاومت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کنث فرانکلین مک کنزی رئیس سازمان فرماندهی مرکزی ایالات متحده (موسوم به سنتکام) و فرمانده نظامیان تروریست آمریکایی در غرب آسیا درباره فناوری هواپیماهای بدون سرنشین کوچک که در اختیار ایران و گروه های مقاومت منطقه است، ابراز نگرانی کرد.

مک کنزی در مصاحبه با خبرنگارانی که حین سفر به منطقه غرب آسیا او را همراهی می کردند، گفت پیدا کردن راه های مؤثر برای مقابله با حملات پهپادی مشابه هدف قرار دریافت نظامیان آمریکایی در یکی از پایگاه های عراق، اولویت سازمان تروریستی سنتکام است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی با اذعان به اینکه آمریکا فاصله زیادی با راه حل نهایی برای مقابله با پهپادهای کوچکی دارد که مورد استفاده گروه های مقاومت عراقی است، هشدار داد استفاده از این پهپادها توسط این گروه ها در سال های آینده بسیار بیشتر خواهد شد.

فرمانده تروریست های سنتکام روز پنجشنبه به عراق سفر نموده بود اما به دلایل امنیتی رسانه های همراه وی، اجازه گزارش این خبر را تا زمانی که وی از منطقه خارج شد، نداشتند.

بر اساس این گزارش، مک کنزی با بیان اینکه چنین هواپیماهای بدون سرنشینی ارزان بوده و تهیه آنها ساده است اما ردیابی و هدف قرار دادن آنها بسیار دردسرساز است، گفت آمریکا باید راه های بیشتری برای مقابله با استفاده دشمنان آمریکا در خاورمیانه و دیگر مناطق از این پهپادها پیدا کند.

به نوشته آسوشیتدپرس، وی در این باره گفت: ما به شدت در حال کوشش برای یافتن راه حلهای فنی هستیم که به ما اجازه دهد علیه پهپاد مؤثرتر عمل کنیم. کوشش ها برای پیدا کردن راه هایی برای قطع ارتباط پهپاد با مرکز راهنمایی، تقویت رادارها برای شناسایی و روش های سریعتر برای هدف قرار دادن آنها در جریان است.

این نظامی آمریکایی درباره تداوم عملیات های گروه های مقاومت عراقی علیه حضور نیروهای اشغالگر ایالات متحده در خاک این کشور نیز گفت: آنها باور دارند که می توانند حملاتی را در سطح پایین انجام دهند تا واکنش ما را در پی نداشته باشد و در عین حال به اندازه ای انشقاق ایجاد نمایند که نهایتاََ ما مجبور به ترک [عراق] بشویم.

مک کنزی با خطرناک توصیف کردن این شرایط، مدعی شد نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، هنوز کارهای بیشتری برای یاری به عراق برای شکست کامل گروه تروریستی داعش دارد.

بر این اساس، وی بعد از ترک عراق، روز آدینه به سوریه رفته و با فرماندهان نظامیان آمریکایی و دیگر نیروهای متحد این کشور در چهار پایگاه جداگانه ملاقات کند.

این اولین بار نیست که مک کنزی درباره فناوری پهپادهای محور مقاومت در غرب آسیا ابراز نگرانی می نماید. وی پیشتر نیز با اذعان به توان پهپادی جمهوری اسلامی ایران، گفته بود این امر باعث شده فزونی هوایی آمریکا در منطقه از بین برود. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1628

به "نگرانی فرمانده سنتکام از پهپادهای کوچک گروه های مقاومت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی فرمانده سنتکام از پهپادهای کوچک گروه های مقاومت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید