مسکو: نیروهای آمریکایی خارج شده از افغانستان نباید در آسیای میانه مستقر شوند

به گزارش مجله پیکورو، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان گفت، بارها این پیغام را به واشنگتن رسانده ایم که نیروهای آمریکایی پس از خروج از افغانستان نباید در مجاورت ایران به ویژه در آسیای میانه مستقر شوند.

مسکو: نیروهای آمریکایی خارج شده از افغانستان نباید در آسیای میانه مستقر شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام ارشد روسیه روز آدینه گفت، نیروهای آمریکایی پس از خروج از افغانستان نباید در کشورهای آسیای مرکزی مستقر شوند.

زمیر کابلوف نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور افغانستان به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: این فرایند (خروج آمریکایی ها از افغانستان) نمی تواند و نباید به استقرار مجدد تأسیسات زیرساختی آمریکا و ناتو در کشورهای مجاور جمهوری اسلامی ایران به ویژه در آسیای میانه مستقر شوند.

این مقام روس در ادامه گفت: ما تا به امروز چنین سیگنال هایی را در سطوح مختلف مقامات به واشنگتن ارسال نموده ایم و امیدوارم شنیده گردد.

آمریکا و متحدانش از سال 2001 و به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله نموده و هزینه های اقتصادی و جانی بالایی به این کشور تحمیل نموده اند.

بعد از توافق فوریه 2020 آمریکا و طالبان و امضای توافقنامه صلح بین دو طرف، فرایند خروج نظامیان واشنگتن و متحدان این کشور از افغانستان آغاز شده است.

چندی پیش جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد نیروهای آمریکایی تا یازدهم سپتامبر سال جاری خروج نیروهای نظامی از افغانستان را تکمیل خواهد نمود.

تا به امروز شماری از سربازان و تجهیزات نظامی آمریکا از افغانستان خارج شده اند و کشورهای عضو ناتو نظیر آلمان و ایتالیا هم خروج نیروهای خود از این کشور را به اتمام رسانده اند.

به همین دلیل، امروز (آدینه) جنیفر گریفین خبرنگار حوزه امنیت ملی در شبکه فاکس نیوز در پیامی توییتری از خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی بگرام افغانستان اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1684

به "مسکو: نیروهای آمریکایی خارج شده از افغانستان نباید در آسیای میانه مستقر شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: نیروهای آمریکایی خارج شده از افغانستان نباید در آسیای میانه مستقر شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید