محور رایزنی ظریف و نخست وزیر کویت

به گزارش مجله پیکورو، خبرنگاران : محمدجواد ظریف در ادامه دیدار و گفت وگو با مقامات کشورهای منطقه خلیج فارس امروز در کویت با شیخ صباح الخالد نخست وزیر دولت کویت دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه جمهوری اسلامی ایران و کویت مصاحبه و مصاحبه کرد.

محور رایزنی ظریف و نخست وزیر کویت

به گزارش به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر در این دیدار با اشاره به روابط دو کشور در حوزه های مختلف بر ضرورت گسترش و تقویت مناسبات فی مابین و به فعلیت رساندن ظرفیت های موجود خصوصا در حوزه های اقتصادی و تجاری، تاکید کرد.

وی آخرین تحولات منطقه از نگاه کشورمان و همچنین مصاحبه با کشورهای 1+4 در وین را تبیین و سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به کشور های منطقه همزمان با برگزاری مصاحبهها در وین را بیانگر توجه ویژه کشورمان به موضوعات و روابط در منطقه و با همسایگان دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان بر ضرورت تلاش های جمهوری اسلامی ایران و کویت در ایجاد و تحکیم عنصر مصاحبه با هدف حل مسائل و مسائل موجود و گسترش همکاری های چند جانبه توسط کشورهای منطقه تاکید کرد.

شیخ صباح الخالد نخست وزیر کویت نیز در این دیدار با استقبال از سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به کویت و ضرورت مراودات بین مقامات دو کشور، به ظرفیت های موجود برای گسترش همکاری های فیمابین اشاره کرد و نگاه کویت به موضوعات منطقه و ابتکار عمل درمصاحبههای منطقه و نقش پیشین کویت و جایگاه کشورمان را مورد تاکید قرار داد.

نخست وزیر کویت از استمرار مصاحبهها در وین ابراز خرسندی کرد و ابراز امیدواری کرد که این مصاحبهها به نتایج مثبتی نائل شود.

همکاری ها در موضوعات مختلف از جمله مبارزه با کرونا، مسائل محیط زیست، مسائل کنسولی و ویزا و برخی مسائل مربوط به لنج های ایرانی در بنادر کویت از دیگر موارد مطروحه در این دیدار بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1596

به "محور رایزنی ظریف و نخست وزیر کویت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محور رایزنی ظریف و نخست وزیر کویت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید