مجوز بدهید برای ساخت نیروگاه برق سرمایه گذاری کنیم

به گزارش مجله پیکورو، سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در نامه ای به معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به مذاکرات انجام شده مبنی بر یاری به ارتقای فراوری برق پایدار و اعلام آمادگی وزارت صمت جهت سرمایه گذاری در حوزه نیروگاهی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر و با توجه به اعلام آمادگی سازمان ایمیدرو، درخواست نموده که این معاونت دستور دهد در اسرع وقت، نسبت به صدور مجوز احداث برای شرکت های ذیل از سوی آن وزارتخانه اقدام و نتیجه به شرکت های سرمایه گذار اعلام گردد.

مجوز بدهید برای ساخت نیروگاه برق سرمایه گذاری کنیم

به گزارش ایسنا، بر اساس این نامه درصورت صدور مجوز از سوی وزارت نیرو، بخش صنعت نیروگاه های نو در منطقه ها مختلف کشور با ظرفیت 10 هزار و 536 مگاوات احداث خواهد نمود. به عبارت دقیق تر 13 پروژه در نقاط مختلف کشور، با مشارکت و همکاری 12 سرمایه گذار از بخش های صنایع معدنی به علاوه سازمان تعریف شده که با صدور مجوز از سوی وزارت نیرو، در مجموع حدود 10 هزار و 536 مگاوات ظرفیت فراوری به شبکه برق کشور اضافه خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی فراوری و تجارت (شاتا)، سعید زرندی بعلاوه تأمین برق مطمئن، مستمر و پایدار صنایع انرژی بر و شهرک های صنعتی و افزایش بهره وری و کاهش شدت انرژی در بخش صنعت و معدن، باتوجه به آمادگی بنگاه ها برای سرمایه گذاری در احداث نیروگاه را از اهداف این طرح اسم نموده است.

پیگیری از این معاونت هم حاکی از این است که ایجاد این نیروگاه ها برای مصرف صنایع خواهد بود، اما مازاد آن می تواند در اختیار شبکه توزیع قرار گیرد. البته تاکید معاونت طرح و برنامه در این زمینه بر تعریف یک مدل مالی مطلوب، بر سرمایه گذاری بخش صنعت در زمینه ساخت نیروگاه ها و به عبارت دقیق تر تعریف مالی از خرید برق مازاد از نیروگاه های بخش خصوصی است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1733

به "مجوز بدهید برای ساخت نیروگاه برق سرمایه گذاری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز بدهید برای ساخت نیروگاه برق سرمایه گذاری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید