قیمت آپارتمان در پردیس 25 درصد کاهش یافت

به گزارش مجله پیکورو، مدیرعامل شرکت عمران پردیس ضمن اشاره به اینکه تعداد 10 هزار واحد مسکن مهر پردیس تکمیل شده و بیش از 19 هزار واحد به جامانده با یاری منابع صندوق ملی مسکن و منابع داخلی شرکت طی سال جاری و سال آینده به بهره برداری می رسد گفت: در سه ماه اخیر قیمت مسکن در پردیس 25 درصد کاهش یافته است.

قیمت آپارتمان در پردیس 25 درصد کاهش یافت

به گزارش ایسنا، از 84 هزار و 172 واحد مسکن مهر پردیس هم اینک 29 هزار و 821 واحد مسکونی به جامانده که با افتتاح و تحویل 10 هزار واحدی که تکمیل شده این رقم به 19 هزار و 821 واحد می رسد.

خلیل محبت خواه ـ مدیرعامل شرکت عمران شهر تازه پردیس - اخیرا ضمن اعلام این خبر گفته است: طی سه ماه اخیر 110 مشاور املاک غیرمجاز در پردیس شناسایی و 56 واحد پلمب شده است. او از کاهش 25 درصدی قیمت مسکن در پردیس طی سه ما اخیر اطلاع داد.

آنالیز ها نیز نشان می دهد مرحله تازه از ریزش قیمت ها در بازار مسکن شهر تازه پردیس با تعمیق رکود معاملات آپارتمان در این شهر شروع شده است. پس از آن که قیمت های پیشنهادی در خرداد نسبت به ابتدای امسال 15 تا 20 درصد کاهش پیدا کرد، بنا به گفته واسطه های ملکی، این بازار در دو ماه گذشته مجددا با کاهش 15 تا 20 درصدی قیمت نسبت به خرداد روبرو شده است. در واقع طبق گفته مشاوران املاک نرخ ها بعضا بیش از 30 درصد نسبت به اوایل امسال کاهش نشان می دهد.

در مورد آخرین شرایط پروژه های شهر تازه پردیس نیز بنا به گفته محبت خواه، واحدهای به جامانده مسکن مهر در شهر پردیس به منظور سهولت در تکمیل به سه دسته بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی به تعداد 10 هزار واحد، بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی به تعداد 12 هزار واحد و کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی به تعداد 7000 واحد تقسیم شدند که برنامه ریزی شده تا 10 هزار واحد به زودی تحویل متقاضیان گردد. بعلاوه برای 12 هزار واحدی که پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد دارند برنامه ریزی شده تا این واحدها تا قبل از اتمام سال و بیش از 7000 واحد به جامانده در سال آینده تکمیل و تحویل متقاضیان گردد.

وی اظهار داشت: مجموع واحدهای مسکن مهری که از سال 1390 در شهر تازه پردیس برنامه ریزی شد، 84 هزار و 172 واحد بود که در دولت سیزدهم 29 هزار و 821 واحد آن باقی ماند و هم اینک بخشی از آنها تکمیل و آماده تحویل شده است. سایر واحدهای به جامانده نیز با یاری منابع صندوق ملی مسکن و منابع داخلی شرکت عمران شهر تازه پردیس و مشارکت متقاضیان به مرور تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی توضیح داد: برنامه تکمیل واحدهای به جامانده مسکن مهر به جامانده در زمان اعلام شده در شرایطی محقق می گردد که تامین بخشی از هزینه به وسیله صندوق ملی مسکن انجام گردد. بعلاوه بخشی از هزینه ها را نیز از محل منابع داخلی شرکت عمران شهر پردیس تامین می کنیم.

محبت خواه درباره تامین سرانه های خدماتی، آموزشی، درمانی و سایر موارد در شهر تازه پردیس برای واحدهایی که در حال احداث و یا تکمیل شده است، گفت: در حال حاضر 8 مدرسه آماده تحویل شده که به تدریج در چرخه آموزشی قرار می گیرد. درمانگاه، اورژانس، خدمات عمومی و سایر موارد نیز در دستور کار است.

بنابراین گزارش، محبت خواه ماه گذشته به ایسنا گفته بود: بعضی از مهم ترین اقدامات اجرا شده در کمتر از سه ماه اخیر به تحرک درآوردن پروژه های مسکن مهر، خلع ید پیمانکاران بدقول، حذف بروکراسی اداری، حضور دائم اعضای هیات مدیره و معاونان شرکت عمران بر سر پروژه ها و تامین منابع مالی به وسیله صندوق ملی مسکن بوده است.

به گفته وی زمانی که ما به پردیس ورود کردیم دیدیم پروژه ها کاملا متوقف است. در فاز 11 هیچ تحرکی در بلوک های مسکن مهر وجود نداشت. در فاز 8 پروژه ها بسیار به کندی پیش می رفت و در فازهای 5 و 9 اوضاع بدتر از آن بود. تقریبا با سکون شهر روبرو بودیم. علاوه بر اقاله پیمانکاران بدقول، مشکل مالی طی مدت اخیر رفع شده است. صورت شرایط هایی که پیمانکاران می دهند سریعا آنالیز و در قبال کاری که انجام می گردد تامین مالی صورت می گیرد. بخشی از منابع به وسیله منابع داخلی شرکت و بخش دیگر از صندوق ملی مسکن تامین می گردد. مدیران صندوق ملی مسکن نیز در این زمینه همکاری خوبی داشتند و با موارد درخواست مالی از طرف ما موافقت کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 شهریور 1402 بروزرسانی: 29 شهریور 1402 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2273

به "قیمت آپارتمان در پردیس 25 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت آپارتمان در پردیس 25 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید