صدور سند تک برگی برای بیش از 15 هزار هکتار اراضی ملی ورامین

به گزارش مجله پیکورو، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین گفت: سند تک برگی برای بیش از 15 هزار هکتار اراضی ملی شهرستان ورامین به منظور پیشگیری از زمین خواری صادر شد.

صدور سند تک برگی برای بیش از 15 هزار هکتار اراضی ملی ورامین

به گزارش خبرنگاران علی اصغر سپه وند - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین - گفت: تثبیت مالکیت دولت با اخذ سند کاداستر (سند تک برگی) به اندازه 155 میلیون و 557 هزار و 559 متر مربع از اراضی ملی در پلاک 186 اصلی موسوم به عباس آباد کریمخانی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ورامین انجام شد.

وی اظهار کرد اجرای قانون کاداستر و سنددار شدن اراضی بروز اختلافات و دعاوی بین مردم و دستگاه های دولتی را برطرف می نماید.

وی افزایش ضریب حفاظتی، کاهش عوامل تخریب و جلوگیری از تجاوز و تعدی به انفال و بیت المل مردم، دسترسی آسان به اطلاعات مالکیت دولت و همه مالکان املاک از نظر محل و موقعیت آن و کاهش اختلافات حقوقی مردم را از اهداف مهم اجرای این طرح بیان کرد.

سپه وند گفت: اراضی ملی شهرستان ورامین 330 هزار هکتار است که طی دوسال گذشته تا هم اکنون برای 310 هزار هکتار آن سند مالکیت تک برگی اخذ شده است و تا سرانجام سال جاری برای 20 هزار هکتار به جای مانده این اراضی سند کاداستر (سند تک برگی) به نام دولت اخذ خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین در سرانجام اظهار کرد: با تهیه نقشه های دقیق و اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگی به نام دولت، تجاوز و تعدی به انفال و بیت المال که در واقع متعلق به نسل آینده است و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1959

به "صدور سند تک برگی برای بیش از 15 هزار هکتار اراضی ملی ورامین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور سند تک برگی برای بیش از 15 هزار هکتار اراضی ملی ورامین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید