آیا بنزین در کیش آزاد می گردد

به گزارش مجله پیکورو، تهران (پانا) - مسئولان منطقه آزاد کیش عنوان کردند در طرح اخیر بنزین که قرار است به صورت آزمایشی در آنجا اجرا گردد، قیمت بنزین فعلا تغییر نمی کند، بلکه برای هر کارت ملی 20 لیتر بنزین تعلق می گیرد.

آیا بنزین در کیش آزاد می گردد

به گزارش ایسنا، طی روزهای اخیر اخبار مختلف و بعضا متناقضی در خصوص حذف سهمیه بنزین یا آزادسازی قیمت آن در منطقه آزاد کیش و قشم مطرح شد که البته مورد تایید رسمی هم قرار نگرفت. با این حال تازه ترین شرح معاون سازمان منطقه آزاد کیش، نشان می دهد که طرح بنزینی برای این جزیره در دست اجراست اما به نحوی دیگر.

طبق شرح وی قرار است این طرح در مرحله اول در جزیره کیش اجرایی گردد و صرفا جنبه آزمایشی دارد و بعد از اصلاح اشکالات احتمالی در منطقه ها دیگر اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا الان هر پلاک خودرو یک کارت سوخت داشته و سهمیه بنزین به آن تعلق می گیرد گفت: در این طرح قرار است به ازای هر کارت ملی 20 لیتر بنزین تعلق گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: قرار نیست هیچ تغییری در شرایط قیمت بنزین چه یارانه ای و چه آزاد اعمال گردد؛ به طوری که ارائه بنزین یارانه ای با 1500 و آزاد 3000 تومان ادامه دارد، ولی به جای شارژ کارت سوخت بر اساس پلاک، به هر کارت ملی که مالک آن ساکن ایران و حداکثر یک سال است که از ایران خارج نشده و در کیش ساکن است ماهانه 20 لیتر معادل بنزین تعلق می گیرد.

وی همچین با اشاره به اینکه هیچ تغییری در اندازه سهمیه خودروهای عمومی یعنی تاکسی و تاکسی های اینترنتی ایجاد نمی گردد، یادآور شد: هیچ تغییری هم در شرایط بنزین خودروهای دیزلی با هر نوع کاربری ایجاد نخواهد شد ولی خانواده این افراد نیز در این طرح مورد توجه قرار گرفته و سهمیه ای مانند بقیه دریافت می نمایند.

پیش تر سخنگوی دولت در شرحی گفته بود که مبنای طرح این است که اگر قرار است یارانه ای داده شده و مابه التفاوتی دریافت گردد، مبلغ آن مستقیم به جیب کسانی می رود که از بنزین استفاده نکرده اند؛ به طوری که تا پیش از این بنزین عموم مردم به دارندگان خودروها تخصیص پیدا می کرد که مدل ناعادلانه ای بود؛ به این علت که بخشی از مردم اساسا خودرو ندارند و چیزی به آنها تخصیص پیدا نمی کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1925

به "آیا بنزین در کیش آزاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بنزین در کیش آزاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید