روسیه: آلمان مانع از روشن شدن شرایط ناوالنی شده است

به گزارش پیکورو، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای رسمی، از اقدامات غیرسازنده، عدم همکاری و ارائه ندادن اطلاعات لازم به مسکو، از سوی مقامات آلمانی انتقاد نموده و این مسئله را مانعی برای معین شدن آنچه برای آلکسی ناوالنی رخ داده، ارزیابی می نماید.

روسیه: آلمان مانع از روشن شدن شرایط ناوالنی شده است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه روسیه امروز، چهارشنبه، در بیانیه ای که در رابطه با اقدامات کشورهای گروه جی- 7 در مورد شرایط آلکسی ناوالنی، وبلاگ نویس مخالف روس، منتشر شده، تأکید کرد که کمبود اطلاعات از سوی برلین، مانع از آن شده تا ارگان های اجرای قانون روسیه بتوانند از تمامی امکانات و اطلاعات لازم برای معین شدن آنچه برای ناوالنی رخ داده، استفاده نمایند.

در این بیانیه یادآوری شده که روسیه پیگیرانه خواهان آن است تا طرف آلمانی اطلاعات معاینات پزشکی اجرا شده از ناوالنی، از جمله اطلاعات مربوط به نتایج مطالعات بیوشیمیایی، را مطابق با درخواست رسمی دادستانی کل روسیه در تاریخ 27 آگوست (6 شهریور ماه) را به مسکو ارائه دهد.

وزارت امور خارجه روسیه تأکید نموده است: باوجود تمامی درخواست های ما، مقامات برلین هنوز امکان پاسخ گویی سریع و سازنده را پیدا ننموده است. در نتیجه فقدان اطلاعات فوق به سازمان های اجرای قانون در روسیه اجازه نمی دهد تا از تمام سازوکارهای لازم برای احراز شرایط حادثه استفاده نمایند. این در حالی است که ایجاد حدس و گمان های بی اساس و استفاده سیاسی از این موضوع فقط در حال افزایش است.

وزارت خارجه روسیه ابراز اطمینان کرد که هدف اصلی از اقدامات ضدروسی در رابطه با شرایط ناوالنی، نگرانی از شرایط سلامت او نیست، بلکه استفاده از این شرایط برای تحمیل اعمال تحریم های جدید علیه این کشور است. و در این راستا، رویکرد غیرسازنده مقامات آلمانی و حملات بی اساس به روسیه همچنان ادامه دارد.

این وزارتخانه در عین حال یادآور شد که پزشکان روسی همچنان پیشنهاد می نمایند که گفت وگوی نزدیکی با همکاران آلمانی خود برای بحث و آنالیز داده های موجود در رابطه با شرایط آلکسی ناوالنی در روسیه و آلمان انجام گردد، ولی متأسفانه طرف آلمانی مانع از چنین همکاری شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1187

به "روسیه: آلمان مانع از روشن شدن شرایط ناوالنی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آلمان مانع از روشن شدن شرایط ناوالنی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید