خرمی: سوپر لیگ کاراته در سال آینده در 5 مرحله برگزار می گردد، راهکارهایی برای توازن قدرت تیم ها پیش بینی کردیم

به گزارش مجله پیکورو، رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته گفت: سوپر لیگ کاراته در سال 1401 در 5 مرحله برگزار خواهد شد.

خرمی: سوپر لیگ کاراته در سال آینده در 5 مرحله برگزار می گردد، راهکارهایی برای توازن قدرت تیم ها پیش بینی کردیم

سعید خرمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شکسته شدن طلسم یک ساله برگزاری سوپر لیگ گفت: سال گذشته سال پر افت و خیزی بود و ما پیک های مختلف کرونا را داشتیم. از طرفی ما برای تشکیل تیم های پایه باید مسابقات انتخابی را برگزار می کردیم و در کنار آن المپیک، قهرمانی دنیا و قهرمانی آسیا را نیز در پیش داشتیم و صلاحدید کادرفنی تمرکز روی این رویدادها بود تا آسیب دیدگی برای بازیکنان اتفاق نیفتد. چند مرحله نیز برای برگزاری مسابقات اقدام کردیم، اما شاهد اوج کرونا و دستور ستاد کرونا مبنی بر لغو مسابقات بودیم که آخرین مورد آن پس از بازگشت تیم از قهرمانی آسیا قزاقستان بود.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد اهمیت برگزاری لیگ در کاراته در حال از بین رفتن است، گفت: این نظر عمومی فدراسیون نیست و لیگ نه تنها در فدراسیون کاراته بلکه در تمامی فدراسیون ها یکی از پراهمیت ترین مسابقات است. ما ورزشکار المپیکی داشتیم و المپیک اولویت ما بود و بعد مسابقات دنیای و تشکیل تیم های پایه بعد از دو سال بود. خدا را شکر در المپیک مدال کسب کردیم و در قهرمانی آسیا نیز پیروز به قهرمانی شدیم.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته در مورد اندیشده شدن سازوکاری برای تقسیم ملی پوشان در تیم های مختلف گفت: در حال حاضر هر تیم نمی تواند بیشتر از 5 ملی پوش در مسابقات خود استفاده کند، اما ضعف اسپانسرینگ باعث شده است تا بعضی تیم ها امکان رقابت برای جذب برترین بازیکنان را نداشته باشند. برای این موضوع و توازن در تیم ها راهکارهایی پیش بینی کردیم تا در مسابقات سال آینده شرایط بهتر باشد.

خرمی در مورد سرنوشت سوپرلیگ امسال گفت: در امسال دیگر لیگ نخواهیم داشت، اما در فروردین سال آینده ثبت نام سوپر لیگ سال اآنده را خواهیم داشت و مسابقات را در 5 مرحله برگزار خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1986

به "خرمی: سوپر لیگ کاراته در سال آینده در 5 مرحله برگزار می گردد، راهکارهایی برای توازن قدرت تیم ها پیش بینی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرمی: سوپر لیگ کاراته در سال آینده در 5 مرحله برگزار می گردد، راهکارهایی برای توازن قدرت تیم ها پیش بینی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید