دغدغه مضاعف محمد بنا برای کسب سه سهمیه به جامانده المپیک

به گزارش مجله پیکورو، به گزارش خبرنگاران، پس از رقابتهای قهرمانی آسیا که چندی پیش با قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی ایران به میزبانی هندوستان برگزار گردید، نوبت به اجرای برنامه های مدون کادرهای فنی برای کسب سهمیه های به جامانده المپیک رسید. اما این برنامه ها و اردوهای تمرینی در زمان مقرر و پیش بینی شده برگزار نشد، چراکه شیوع ویروس کرونا تمام برنامه های فدراسیون کشتی را به هم زد.

دغدغه مضاعف محمد بنا برای کسب سه سهمیه به جامانده المپیک

هر چند با تعطیلی اردوهای تیم ملی تا زمانی ناتعیین، هر دو تیم آزاد و فرنگی در راه کسب سهمیه های به جامانده ضربه خوردند اما سهم شاگردان محمد بنا از این تبعات منفی بسیار بیشتر بود. چراکه برنامه های کشتی فرنگی پیش از این هم در اواسط سالجاری به دلیل لغو میزبانی جام جهانی در تهران دستخوش تغییر شده بود و در آن بازه زمانی اصلا تعیین نبود شاگردان محمد بنا باید در اردو بمانند و تمرین نمایند یا به مرخصی بروند.

حالا هم دومین بلاتکلیفی گریبانگیر کشتی فرنگی شد، با این تفاوت که این تیم هنوز سه سهمیه المپیک را کسب ننموده است. سهمیه هایی که قرار بود طی روزهای 8 تا 10 فروردین در مسابقات گزینشی قرقیزستان کسب گردد و محمد بنا و همکارانش حساب زیادی برای رسیدن به هدفشان در این میدان آسیایی باز نموده بودند. البته محمد بنا علاوه بر دغدغه کسب این سهمیه ها، نگران سلامتی کشتی گیران نخبه و ملی پوش است که حالا به نوعی رها شده و به شهر و دیار خود رفته اند.

محمد بنا در تازه ترین اظهارات خود در رسانه ها بیان کرد همانطور که در شرایط کنونی یک نفر که به ویروس کرونا مبتلا شده را به قرنطینه می برند تا سلامت خود را بدست بیاورد، آیا بهتر نیست نخبه های المپیکی مان را هم زودتر به قرنطینه ببریم تا مبادا به ویروس کرونا مبتلا نشوند؟ به به عقیده سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بحث کسب سهمیه های المپیک و اهمیت آن برای فدراسیون کشتی از کسی پوشیده نیست اما قطعا بیرون ماندن ورزشکاران از اردو در این مقطع برای آن ها خطر بیشتری خواهد داشت. در نتیجه بهتر است با استفاده منطقی و اصولی از امکانات آموزشگاه المپیک در کنار تیم پزشکی، از این فضا برای برگزاری اردوها و همچنین قرنطینه ورزشکاران المپیکی استفاده کرد.

به هر حال زمان زیادی برای هر دو تیم آزاد و فرنگی از دست رفته و حالا اتحادیه جهانی کشتی هم وعده داده که رقابتهای گزینشی را در دو تاریخ جدید برگزار خواهد نمود. طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی قرار است مسابقات گزینشی در قاره آسیا در یکی از تاریخ های 15 تا 17 فروردین و یا 23 تا 25 فروردین ماه سال آینده برگزار گردد که البته هنوز کشور میزبان آن تعیین نشده است.

از سوئی دیگر محمد بنا در انتظار نتایج نشست روز دوشنبه فدراسیون کشتی با متولیان وزارت ورزش است تا در مورد برگزاری احتمالی اردوهای تیم ملی کشتی در محیطی ایزوله شده و مناسب برای کشتی گیران تصمیم گیری گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 845

به "دغدغه مضاعف محمد بنا برای کسب سه سهمیه به جامانده المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغدغه مضاعف محمد بنا برای کسب سه سهمیه به جامانده المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید