خبرنگاران فروش خانه های شهرک یولاق ساوه برای ساخت 100 باب مسکن روستایی تصویب شد

به گزارش پیکورو، ساوه - خبرنگاران - بخشدار مرکزی ساوه گفت: بر اساس مصوبه ای که امروز در نشست بررسی مسائل و مسائل روستاهای این بخش در فرمانداری برگزار گشت، فروش 48 واحد مسکونی شهرک یولاق از طریق مزایده عمومی با نرخ کارشناسی و اختصاص درآمدهای حاصل از آن برای ساخت 100 خانه اقشار محروم در مناطق روستایی مصوب شد.

خبرنگاران فروش خانه های شهرک یولاق ساوه برای ساخت 100 باب مسکن روستایی تصویب شد

کیوان گودرزی راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: موضوع بازنگری طرح های هادی روستاهای شهرستان ساوه نیز قرار است در جلسه ای مشترک با حضور بخشداران مرکزی و نوبران و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بررسی شود تا اقدامات مربوط به الحاق یا تغییر کاربری ها به سرعت انجام شود.

وی افزود: در مورد واگذاری اراضی روستایی نیز قرار بر این شد که با احراز شرایط روستائیان نسبت به اختصاص زمین برای واجدین شرایط اقدام شود و در حالت دوم نیز بنیاد مسکن نسبت به ساخت مسکن برای افراد نیازمند اقدام خواهد کرد.

وی همچنین در مورد مسائلی که اهالی روستای اندیس در مورد زمین های این منطقه دارند، گفت: قرار است از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت خانه در این اراضی اقدام شود تا واحدها به افراد نیازمند و واجد شرایط واگذار شود.

گودرزی راد همچنین درخواست برای تشکیل کمیسیون فنی روستایی شهرستان ساوه در هر 15 روز یکبار را از دیگر الزاماتی برشمرد که با توجه به حجم زیاد پفراینده ها می تواند گره گشای بسیاری از مسائل باشد.

وی گفت: قرار است مراجع استانی در مورد تشکیل جلسات به صورت هر 2 هفته یکبار تصمیم گیری کنند که در صورت موافقت می توان امیدوار بود که بسیاری از مسائل حوزه روستایی شهرستان ساوه در زمانی کوتاه برطرف شود.

بخشدار مرکزی ساوه با اشاره به جلسه ای که امروز با کارشناس امور واگذاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان برگزار شد، افزود: با توافقی که در این نشست حاصل شد قرار است در فرایند واگذاری زمین مورد نیاز برای احداث فضاهای فرهنگی، ورزشی، بهداشتی و آموزشی روستاهای این بخش تسهیل ایجاد شود.

وی در مورد قیمت گذاری زمین های روستایی نیز، گفت: در این فرایند قرار است اراضی طبق نظر کارشناسی و استعلام از بخشداری مرکزی تعیین نرخ شوند تا بدین ترتیب بتوانیم برای برخی اقشار ساکن روستاها که توان مالی پایینی دارند با قیمتی متعادل نسبت به واگذاری زمین اقدام کنیم.

بخش مرکزی ساوه دارای 101 روستا با جمعیت 36 هزار نفر است که 56 مورد از این روستاها دارای دهیاری هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1248

به "خبرنگاران فروش خانه های شهرک یولاق ساوه برای ساخت 100 باب مسکن روستایی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فروش خانه های شهرک یولاق ساوه برای ساخت 100 باب مسکن روستایی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید