خبرنگاران اختصاص 520 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در لارستان

به گزارش پیکورو، لارستان-خبرنگاران- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان گفت: 520 میلیارد ریال تسهیلات ویژه با بهره 12 درصد به واحدهای تولیدی آسیب دیده از شیوع کرونا در این شهرستان اختصاص یافت.

خبرنگاران اختصاص 520 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در لارستان

جلیلی حسنی، شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران بیان داشت: این میزان تسهیلات، برای جبران بخشی از هزینه های تحمیل شده ناشی از تعطیلات حدود چهار ماهه و راکد بودن بعضی واحدهای تولیدی اختصاص یافته است.

وی اضافه نمود: این تسهیلات در سه دسته قابل تقسیم بندی است، دسته اول به بنگاه هایی قابل پرداخت است که به دستور دولت تعطیل شده اند، دسته دوم دربرگیرنده مشاغل 13 گانه ای است که برای حفظ سلامت کارکنان و جامعه، فعالیت آنها متوقف شده است و گروه سوم نیز برای رانندگان مسافربر بیمه پرداز به صورت خویش فرماست.

حسنی ادامه داد: دولت رسته های 13 گانه ای را به عنوان مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا معرفی نموده که آنها در اولویت برخورداری از تسهیلات حمایتی قرار دارند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه، هم اینک ثبت درخواست و نام نویسی از واحدهای آسیب دیده در شهرستان لارستان شروع شده است، گفت: به تمام واحدهایی که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده اند، به ازای هر کارگر بیمه شده 160 میلیون ریال و سایر کسب و کارهای زیرمجموعه رسته های 13 گانه به ازای هر کارگر بیمه شده 120 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 12 درصد پرداخت خواهد شد.

به گفته حسنی، همچنین برای رانندگان بیمه پرداز خویش فرما نیز 60 میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.

فرماندار ویژه لارستان اضافه نمود: واحدهای آسیب دیده واجد شرایط برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت تسهیلات حمایتی می توانند به سامانه کارا به نشانی الکترونیکی https://kara.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

حسنی، با تاکید بر اینکه بانک ها نیز باید شرایط جذب این تسهیلات را آسان نمایند، گفت: تمام دستگاه های اجرایی و بخشداری ها این شهرستان نیز نسبت به اطلاع رسانی مناسب به جامعه هدف اقدام و آنان را برای دریافت این تسهیلات تشویق و ترغیب نمایند.

وی، در خصوص بروز هر گونه تخلف یا عدم پایبندی به تعهدات از سوی کارفرمایانی که تسهیلات حمایتی را دریافت می نمایند، اعلام کرد: کارفرمایان در صورت تخلف از این تعهدات از دریافت هر گونه خدمات بانکی شامل، تسهیلات، ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی و …به مدت 2سال محروم می شوند و تسهیلات پرداخت شده به آنان با نرخ 24 درصد که شامل 18 درصد مصوبه شورای پول و اعتبار به اضافه 6 درصد جریمه است، برای متخلفان محاسبه می گردد.

حسنی ادامه داد: برای حل تامین نقدینگی و برطرف مسائل واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط این شهرستان، از تمام ظرفیت های موجود قانونی بهره خواهیم گرفت.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله 378 کیلومتری جنوب شیراز قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1039

به "خبرنگاران اختصاص 520 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در لارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اختصاص 520 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در لارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید