خبرنگاران ابراز تاسف سفیر ایران از قطع بودجه سازمان های بین المللی توسط آمریکا

به گزارش پیکورو، لندن - خبرنگاران - سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی در وین، از تحریم های یکجانبه و قطع بودجه سازمان های بین المللی از سوی آمریکا و پیامدهای مخرب آن بر مبارزه با کرونا (کووید-19) ابراز تأسف کرد.

خبرنگاران ابراز تاسف سفیر ایران از قطع بودجه سازمان های بین المللی توسط آمریکا

کاظم غریب آبادی با ایراد سخنانی در نشست سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) خواستار تلاش های جمعی برای رسیدن به یک بازیابی مالی فراگیرتر، پایدارتر و انعطاف پذیرتر شد.

نماینده دائم کشورمان با قدردانی از تلاش های یونیدو در جهت مقابله با چالش های ناشی از کرونا، و اشاره به اینکه جامعه جهانی هم اکنون در یک نقطه حساسی واقع شده است و تعداد افراد آلوده و در حال مرگ از اقشار مختلف هنوز در جهان بالاست است، بر ادامه هماهنگ نمودن تلاش ها برای جلوگیری از یک پیامد مخرب مداوم بر زندگی و معیشت مردم تأکید نمود.

نیاز به یک پاسخ چندجانبه، جامع، هماهنگ و گسترده برای حمایت از کشورهای نیازمند بطوری که آنها را قادر به تفوق بر چالش ها نمای ، از دیگر محورهای تأکیدی سفیر و نماینده دائم کشورمان بود.

غریب آبادی با ابراز تأسف از هرگونه تصمیم، تلاش یا موضع گیری مانند تحریم های مالی یکجانبه از جمله علیه کشورهای مستقل و یا قطع بودجه سازمان های بین المللی، که سبب تضعیف ظرفیت ملی، منطقه ای و جامعه بین المللی برای مقابله با انتشار ویروس کرونا و پیامدهای کشنده آن می شود، اضافه کرد: چنین اقداماتی باید محکوم شوند، چرا که تأثیرات منفی بر بشریت و کل جهان بر جای می گذارند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اردیبهشت گذشته در ادامه خروج سریالی از پیمان ها و نهادهای بین المللی، ضمن متهم کردن سازمان جهانی بهداشت به عدم استقلال عمل در برابر چین، تهدید به لغو عضویت آمریکا در این نهاد جهانی کرد.

وی در نامه ای خطاب به رییس سازمان جهانی بهداشت، همچنین تهدید کرد آمریکا ممکن است کمک مالی خود به این نهاد بین المللی را بطور کامل و برای همیشه قطع کند.

وی بعدا گفت که تنها بخشی از بودجه این سازمان جهانی را تامین خواهد کرد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز 7 میلیون و 712 هزار و 698 نفر در جهان به کرونا مبتلا شده و از این تعداد 427 هزار و 275 نفر جان باخته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1038

به "خبرنگاران ابراز تاسف سفیر ایران از قطع بودجه سازمان های بین المللی توسط آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابراز تاسف سفیر ایران از قطع بودجه سازمان های بین المللی توسط آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید