حمله رئیس مجلس عربی به ایران و تمجید از عربستان

به گزارش پیکورو، رئیس مجلس عربی با متهم کردن ایران به ایفای نقش مخرب در منطقه گفت، کشورهای عربی خلیج فارس برای مقابله با مداخلات ایران باید بر قدرت پادشاهی عربی سعودی تکیه نمایند.

حمله رئیس مجلس عربی به ایران و تمجید از عربستان

به گزارش خبرنگاران، عادل عبدالرحمن العسومی رئیس مجلس عربی دو روز پس از مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق الاوسط که خواهان حضور کشورهای عربی در مذکرات وین (برجام) شد، در سخنانی جدید به ایران حمله کرد.

العسومی شنبه شب در برنامه ای تلویزیونی مدعی شد که ایران خیرخواه کشورهای عربی نیست و کوشش می نماید که در منطقه خرابکارانی داشته باشد چرا که به ادعای او ایران راهبرد بی ثبات سازی همه کشورهای عربی دارد.

این مقام عربی ضمن تمجید از عربستان سعودی، راه چاره هم برای کشورهای عربی ارائه کرد و از آنان خواست برای مقابله با دخالت های ایران، بر قدرت پادشاهی عربی سعودی و حمایت مصر تکیه نمایند.

به گزارش الخلیج آنلاین العسومی مدعی شد که ایران هیچ دوستی ندارد و از متحدانش برای خسارت زدن به کشورهای عربی استفاده می نماید. ما مخالف اقدامات ایران از جمله در یمن، عراق، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای هستیم. ایران کوشش می نماید کشورهای عربی را تجزیه کند.

العسومی که از اکتبر 2020 (مهرماه 1399) رئیس مجلس عربی شده، بحرینی است و سیاست های کشورش علیه ایران را دنبال می نماید.

بحرین به تبعیت از عربستان سعودی مکررا ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم و علیه ایران در رسانه ها فضاسازی می نماید.

العسومی در حالی ایران را به دخالت در کشورهای عربی متهم می نماید که عربستان سعودی از سال 1394 رسماً علیه یمن وارد جنگی تمام عیار شده که نتیجه آن تخریب گسترده زیرساخت های یمن و کشتار هزاران انسان بی گناه شده است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1650

به "حمله رئیس مجلس عربی به ایران و تمجید از عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله رئیس مجلس عربی به ایران و تمجید از عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید