حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران، منتظر تصویب در کمیسیون مالی دولت

به گزارش مجله پیکورو، آخرین اخبار از شرایط حق مسکن کارگران حاکی از این است که این مصوبه در کمیسیون مالی دولت منتظر تصویب است.

حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران، منتظر تصویب در کمیسیون مالی دولت

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ،23اسفند ماه 99بود که جلسه شورای عالی کار تشکیل حداقل دستمزد کارگران به 39 درصد افزایش یافت.

با آن مصوبه، حداقل حقوق کارگران از 1میلیون و 910 هزار تومان به 2میلیون و 655 هزار تومان و حق مسکن کارگران به 450 هزار تومان و بن و خواروبار به 600 هزار تومان افزایش یافت، همچنین پایه سنوات 140 هزار تومان مشخص شد.

حق مسکن تنها مولفه دستمزد است که تصویب نهایی و ابلاغ آن، نیازمند نظر و رای هیات وزیران است؛ یعنی تصمیم و رای شورایعالی کار برای افزایش این مولفه مزدی به تنهایی، قابلیت اجرایی ندارد و باید حتماً افزایش حق مسکن در هیات دولت به تصویب برسد؛ با اینهمه، تجربه تاریخی نشان داده است که بین تصویب در شورایعالی کار و تصویب نهایی در هیات دولت، یک بازه زمانی چندماهه و حتی یک ساله وجود داشته است.

محمد شریعتمداری, وزیرکاربعد از مشخص حداقل دستمزد درباره مصوبه حق مسکن گفت: بخش مربوط به یاری هزینه مسکن منوط به تایید هیات وزیران است که این پیشنهاد با قید فوریت تقدیم دولت خواهد شد و با تصویب آن افزایش حق مسکن اعمال خواهد شد.

16فروردین ماه 1400 بود که مصوبه شورای عالی کار در زمینه افزایش یاری هزینه مسکن کارگران (حق مسکن) به هیات دولت ارائه شد.

خبرهای کسب شده خبرنگار تسنیم از آخرین شرایط حق مسکن کارگران حاکی از این است که این مصوبه اکنون در کمیسیون مالی دولت و منتظر تصویب است .با تصویب این مصوبه در کمیسیون مالی دولت، این موضوع برای مطرح شدن و تصمیم گیری نهایی، به هیئت دولت ارجاع می گردد. امروز 31فروردین ماه است و هنوز خبری از تصویب مصوبه حق مسکن نیست و به نظر می رسد, افزایش حق مسکن 1400 به مبلغ450هزار تومان به حقوق فروردین ماه کارگران نمی رسد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1580

به "حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران، منتظر تصویب در کمیسیون مالی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران، منتظر تصویب در کمیسیون مالی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید