جوادی: از نصیری و حسین خانی راضی نیستیم، لشگر پیروز هم کشته و زخمی می دهد

به گزارش پیکورو، عضوی شورای فنی کشتی آزاد با بیان اینکه از نمایش مهران نصیری و مصطفی حسین خانی راضی نیستیم، گفت:حسین خانی در حال بازنشسته شدن است اما باز هم اشتباهات بدی دارد.

جوادی: از نصیری و حسین خانی راضی نیستیم، لشگر پیروز هم کشته و زخمی می دهد

ابراهیم جوادی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره ارزیابی خود از عملکرد پنج آزادکار تیم ملی در بازی های آسیایی جاکارتا که به کسب دو مدال طلا توسط حسن یزدانی و علیرضا کریمی و مدال برنز رضا اطری و حذف مهران نصیری و مصطفی حسین خانی منجر شد، اظهار کرد: به نظر من عملکرد تیم ملی در مجموع خوب بود. کسب دو مدال طلا و یک برنز نتیجه خوبی بود که در پنج وزن به دست آمد. مصطفی حسین خانی نیز حداقل باید به مدال برنز می رسید و یا مهران نصیری که به خاطر عملکرد بسیار خوبش در جام یاشاردوغو به بازی های آسیایی اعزام شد، حداقل در بدترین شرایط باید به مدال برنز می رسید، اما متاسفانه این دو کشتی گیر نتوانستند عملکرد خوبی در این مسابقات داشته باشند و انتظارات را بر آوره نمایند. به هر حال در بازی های آسیایی کسب مدال طلا بسیار مهم است و از این که کشتی گیران دو طلا به دست آوردند حاکی از نمایش خوب تیم ملی است. کشتی همیشه جور ورزش ایران را در بازی های آسیایی و المپیک کشیده و امیدوارم سایر ورزشکاران ایران نیز بهترین نمایش را داشته باشند تا شاهد صندلی خوب ایران در این رقابت ها باشیم.

عضوی شورای فنی کشتی آزاد درباره نمایش بسیار خوب علیرضا کریمی و کسب مدال طلای وزن 97 کیلوگرم که با شکست بزرگانی همچون ماگمدوف، کشتی گیر روسیه الاصل ازبکستان به دست آمد، گفت : هیچ کس از علیرضا کریمی این انتظار را نداشت که در اولین حضورش در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا برسد. آن هم مقابل حریفانی گردن کلفت همچون ماگومدوف. ماگمدوف حریفی بود که تمام کشتی گیران ما را برده بود و با ضربه فنی رضا یزدانی در المپیک ریو به مدال برنز رسید. وقتی ما کریمی را انتخاب کردیم، عده ای انتقاد کردند که چرا گلیج و گودرزی را اعزام نمی کنید؟ اما ما و رسول خادم کاملا در جریان توانایی و نحوه تمرینات کریمی بودیم و می دانستیم او می تواند جواب اعتماد شورا و کادر فنی را بدهد. تنها کسی که می توانست ماگومدوف را ببرد، کسی جز کریمی نبود. او به خاطر این که قدش کوتاه تر از حریف بود و توانایی بالایی در زیر گیری داشت توانست ماگومدوف را شکست دهد و در نهایت نیز به مدال طلا رسید.

وی درباره نمایش ضعیف مصطفی حسین خانی، با تجربه ترین آزادکار تیم ملی که باز هم همانند مسابقات جهانی پاریس بر اثر اشتباه برابر کشتی گیر ژاپنی مغلوب شد، خاطر نشان کرد: حسین خانی آرام آرام به بازنشستگی نزدیک می گردد، اما با این حال هنوز اشتباه هایی دارد که نتوانسته است آنها را بر طرف کند. او ا گر اشتباه نمی کرد می توانست حریفش را شکست دهد، اما گاردش آن قدر بالا بود که به حریف به راحتی اجازه زیرگیری داد. همه این کشتی گیران باید باز گردند و عملکردشان به دقت در شورای فنی آنالیز گردد تا بهترین تصمیمات را اتخاذ کنیم.

دارنده چهار مدال طلای جهان با اشاره به این که هدف شورای فنی موفقیت کشتی ایران است، گفت : روزی که ما از بین کمیل قاسمی و پرویز هادی دست روی کمیل گذاشتیم، تجربه حداقل 200 سال اعضای شورای فنی به این نتیجه رسید و دیدید که کمیل در المپیک به مدال نقره رسید. کاری که تاکنون هیچ کشتی گیری در سنگین وزن برای ایران انجام دهد، یا در حال حاضر که پرویز هادی را انتخاب کردیم چون می دانستیم او آماده است و در شرایط خوبی قرار گرفته است.

جوادی در ادامه گفت وگو با خبرنگاران، درباره ادامه روند نتایج رضا اطری در سبک وزن و این که این کشتی گیر به کسب مدال برنز آسیا راضی است، اظهار کرد: اطری مربیانش را می کشد تا یک مبارزه را پیروز گردد! عملکرد او در طول مبارزه با حریفان ثبات ندارد. متاسفانه ما در این وزن و یکسری از اوزان دیگر ضعف هایی را داریم و اگر می بینید که مسابقات اپن را با حساسیت دو وزن در یک روز برگزار کردیم، به خاطر این است که پشتوانه سازی کنیم و استعدادهای خوب را به تیم ملی بیاوریم.

عضو شورای فنی کشتی آزاد درباره حذف مهران نصیری نیز، خاطر نشان کرد: نصیری با توجه به عملکرد بسیار خوبش در جام یاشاردوغو به عنوان ملی پوش ایران انتخاب شد، اما متاسفانه بسیار بد کشتی گرفت. او اگر مثل جام یاشاردوغو عمل می کرد باید حداقل مدال برنز را می گرفت. انتظار زیادی از او داشتیم و امیدوارم دیگر این اشتباه ها را تکرار نکند.

جوادی در خاتمه گفت : به هر حال لشگری که به یک جنگ می رود اگر پیروز هم گردد، تعدادی کشته یا زخمی می دهد. خود روس ها یا تیم های دیگر هم همین طور هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 16

به "جوادی: از نصیری و حسین خانی راضی نیستیم، لشگر پیروز هم کشته و زخمی می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوادی: از نصیری و حسین خانی راضی نیستیم، لشگر پیروز هم کشته و زخمی می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید