جزئیات ملاقات شهردار تهران با رئیس صدا و سیما ، زاکانی : در حال حاضر هیچ پروژه راکدی در کلان شهر تهران وجود ندارد

به گزارش مجله پیکورو، شهردار تهران گفت: در حال حاضر هیچ پروژه راکدی در کلان شهر تهران وجود ندارد و دهها هزار میلیارد تومان قرارداد برای توسعه معابر، بهبود زیرساخت ها و اقدامات عمرانی دیگر بسته شده است.

جزئیات ملاقات شهردار تهران با رئیس صدا و سیما ، زاکانی : در حال حاضر هیچ پروژه راکدی در کلان شهر تهران وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران، پیمان جبلی رئیس صداوسیما در ملاقات با علیرضا زاکانی اظهار کرد: از شهرداری تهران و کوششی که همکارانمان در این مجموعه در جایگاه مهم ترین مرجع اداره کلان شهر تهران برای ساماندهی معضلات شهری متحمل می شوند، تشکر می کنم.

او با اشاره به همراهی رسانه ملی و شهرداری تهران یادآور شد: ما مسائل مشابهی داریم؛ اما هر دو سازمان در برطرف مسائل پیش رو به افقی روشن و آینده ای معطوف به تحول و تغییر امیدواریم و تحول رکن و رویکرد مهم ما در برنامه ریزی ها و عملکردهاست.

رئیس سازمان صداوسیما لزوم توجه به مخاطب را وجه مشترک دیگر دانست و با تأکید بر لزوم طراحی دقیق و هوشمندانه پیوست رسانه ای لازم برای اقدامات اجرا شده و اهداف محقق شده در همه عرصه ها متذکر شد: سیاق ما در رسانه ملی توسعه امید و ایجاد زمینه اعتماد به توانمندی های داخلی است و در این راستا، برای تعامل بهتر، معتقدیم باید به پیوست رسانه ای در همه حوزه های پیشرفت و سازندگی در کشور اهمیت بدهیم تا اتفاقات خوبی که در اثر کوشش دستگاه های مختلف رخ می دهد، به نمایش بگذاریم و کوشش ها و اقدامات مثبت شهرداری تهران هم در همین منظومه جای می گیرد.

رئیس رسانه ملی اضافه کرد: وجه دیگر این اتفاق، ایجاد انگیزه و امیدآفرینی است که کارهای قابل مشاهده را ماندگار می نماید. در این میان حضور خبرنگاران و برنامه سازان صداوسیما در متن رویدادهای مرکز هم در راستای انعکاس و بروز همین وجوه در صحن جامعه و نقدها هم در جهت اصلاح و بهبود است.

رسانه ملی موظف به نقد عملکرد دستگاه ها است

در ادامه، شهردار تهران با بیان روند توسعه فضای شهری و کارهای اجرا شده گفت: شهرداری مجموعه ای است که در عرصه های مختلف از جمله مسائل فرهنگی، اجتماعی، خدماتی، عمرانی، ترافیک، حمل و نقل، اوقات فراغت و ورزش با مردم سر و کار دارد.

زاکانی فرصت طلایی خدمت به مردم برای افزایش امید و روحیه مشارکت مردم را بسیار پر اهمیت ارزیابی کرد و برای تحقق این هدف کار جبهه ای و قرارگاهی بین دو نهاد را پیشنهاد داد.

او نیز حضور مخاطب و شهروند را وجه مشترک هر دو سازمان دانست و گفت: ممکن است بعضی انتقادها به شهرداری گردد اما می دانیم که رسانه ملی نماینده افکار عمومی و موظف به نقد عملکرد دستگاه ها است.

زاکانی به بیان بعضی از دستاوردهای دوره تازه مدیریت شهری در تهران پرداخت و گفت: در حال حاضر هیچ پروژه راکدی در کلان شهر تهران وجود ندارد و دهها هزار میلیارد تومان قرارداد برای توسعه معابر، بهبود زیرساخت ها و اقدامات عمرانی دیگر بسته شده است.

شهردار تهران بازگرداندن حدود 25 هزار میلیارد تومان از حقوق شهرداری به بیت المال را که طی سالهای گذشته ضایع شده بود از دیگر اقدامات مبارزه با فساد در شهرداری خواند و اضافه کرد: بسیاری از منابع اجرایی طرحهای عمومی و خدماتی در شهر تهران از همین منابع بازگردانده شده تامین شده است.

زاکانی از شروع احداث 8 منطقه الگو در تهران اطلاع داد و گفت به زودی با راه اندازی خطوط تراموا در بعضی خطوط اصلی تهران گشایش جدی در حمل و نقل شهروندان ایجاد خواهد شد.

زاکانی در انتها سخنانش با تشکر از انعکاس فعالیت های شهرداری تهران در رسانه ملی، خواستار تعامل بیشتر دو سازمان شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2228

به "جزئیات ملاقات شهردار تهران با رئیس صدا و سیما ، زاکانی : در حال حاضر هیچ پروژه راکدی در کلان شهر تهران وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ملاقات شهردار تهران با رئیس صدا و سیما ، زاکانی : در حال حاضر هیچ پروژه راکدی در کلان شهر تهران وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید