جریمه 6 میلیون دلاری فیس بوک برای اشتراک غیرقانونی اطلاعات

به گزارش پیکورو، کره جنوبی سال جاری تحقیقاتی را شروع کرد که نشان داد فیس بوک اطلاعات شخصی حداقل 3.3 میلیون نفر از 18 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی در کره جنوبی را بدون اطلاع آنها در فاصله ماه مه سال 2012 تا ژوئن سال 2018 در اختیار اپراتورهای دیگر قرار داده است.

جریمه 6 میلیون دلاری فیس بوک برای اشتراک غیرقانونی اطلاعات

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتنا،کمیسیون حمایت از اطلاعات شخصی کره جنوبی شرکت فیس بوک را به دلیل اشتراک گذاری اطلاعات شخصی کاربران با اپراتورهای دیگر بدون رضایت آنها، 6.7 میلیارد وون (6.06 میلیون دلار) جریمه کرد و خواهان پیگرد قانونی این شرکت شد.

کمیسیون حمایت از اطلاعات شخصی کره جنوبی اوت سال جاری تحقیقاتی را شروع کرد که نشان داد فیس بوک اطلاعات شخصی حداقل 3.3 میلیون نفر از 18 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی در کره جنوبی را بدون اطلاع آنها در فاصله ماه مه سال 2012 تا ژوئن سال 2018 در اختیار اپراتورهای دیگر قرار داده است.

این کمیسیون خاطرنشان کرد هنگامی که فردی سرویس اپراتور دیگری را به وسیله اطلاعات لاگین فیس بوک باز می نماید، اطلاعات شخصی دوستان وی در فیس بوک بدون اطلاع فرد در اختیار اپراتورهای دیگر قرار می گیرد.

بر اساس گزارش رویترز، این آژانس فیس بوک ایرلند را که دریافت کننده این جریمه بوده است برای پیگرد قانونی به مقامات مربوطه ارجاع داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1328

به "جریمه 6 میلیون دلاری فیس بوک برای اشتراک غیرقانونی اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 6 میلیون دلاری فیس بوک برای اشتراک غیرقانونی اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید