تکمیل خط 10 مترو تهران طی 12 سال

به گزارش پیکورو، رئیس شورای شهر تهران گفت: تکمیل خط 10 مترو تهران 12 سال به طول می انجامد.

تکمیل خط 10 مترو تهران طی 12 سال

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز شورای شهر رابط شورایاری منطقه 22 حضور یافت و در خصوص چالش ها و مسائل این منطقه مباحثی مطرح شد و بیش از 10 نفر از اعضای شورا پیشنهادات و سوالات شان را مطرح کردند.

وی اضافه کرد: امیدوارم مسائل منطقه 22 مدنظر مدیران شهری قرار گیرد و اقدامات لازم انجام گردد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین در صحن امروز شورای شهر مسأله انتخاب ذی صلاحان در شهرداری مدنظر نهاده شد که این موضوع بیش از 20 ماده دارد و اکنون اعضای شورا به جزئیات این انتخاب پرداخته اند تا در آینده شاهد مسئله ای در این زمینه نباشیم.

هاشمی درباره انتها کلنگ زنی خط 10 مترو گفت: عصر امروز کلنگ مترو خط 10 بر زمین زده می گردد و این خط بیش از 40 کیلومتر طول داشته و مناطق 22، 5، 2، 1، 4 و 8 را پوشش می دهد همچنین 38 ایستگاه را شامل می گردد.

وی با بیان اینکه هر ایستگاه هزار تا 2 هزار میلیارد تومان برای ساخت اعتبار احتیاج دارد گفت: در صورتی که نقشه ساخت این خط بر اساس TOD باشد قطعا موفقیت ها زودتر حاصل می گردد و اعتبار ها راحت تر تأمین خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: از زمان کلنگ زنی خط 10 تا تکمیل آن 10 تا 12 سال زمان می برد و این مدت برای خطوط دیگر هم به همین صورت بوده است حتی خطوط مترو مشهد، تبریز و اصفهان 20 کیلومتر ساخت آن 10 سال طول کشیده است.

هاشمی در انتها در پاسخ به سؤالی مبنی بر انتها نامه توکلی به شورای شهر گفت: در این زمینه صحبت نمی کنم اجازه دهید خودمان این موضوع را پیش ببریم ایشان با من صحبت کردند و از خودشان بپرسید که چه چیزی را مطرح نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1186

به "تکمیل خط 10 مترو تهران طی 12 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل خط 10 مترو تهران طی 12 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید