تغییرات خندوانه، فرار رامبد جوان و دلتنگی جناب خان

به گزارش مجله پیکورو، پیگیری ها نشان می دهد خندوانه با تکمیل دکور و شرایط فراوری، به دنبال آغاز فراوری از بهمن ماه است. با جناب خان مذاکره شده و باید منتظر اتفاقات جدید بمانیم.

تغییرات خندوانه، فرار رامبد جوان و دلتنگی جناب خان

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، ابراز دلتنگی محمد بحرانی برای عروسکی ماندگار و محبوب، ذهن ما را به این سمت برد که این دلتنگی آغازِ کار جدیدی است یا خیر. پیگیری های تسنیم نشان می دهد با بحرانی به عنوان صداپیشه جناب خان صحبت شده، اما باید دید که رامبد جوان با جناب خان برمی گردد و یا اتفاقات دیگری خواهد افتاد؟

بحرانی در پست اینستاگرامی اش نوشته: لبو لبو/گلِ گلبند لبو/لبو لبو/ داغ و خوشمزه لبو/ لبو لبوووووووووو

قسمت اول: جناب خان

هنرمندی که عروسک های تلویزیونی محبوبی مثل ببعی و آقای هم ساده و در خندوانه با عروسکی به نام جناب خان وارد شد. عروسکی که هم منتقد بود و هم دغدغه مند؛ اشرافِ کاملش بر مباحث روز از نکات قابل توجهی بود که همواره این عروسک را در صفِ بهترین های تلویزیون قرار می داد.

سکویی قابل اتکا در خندوانه

رفته رفته جناب خان به سکویی قابل اتکا در خندوانه تبدیل شد که در فراز و نشیب های برنامه سازی، بسیار به رامبد جوان یاری می کرد تا برنامه اش افت نکند. همچنان که غیبت چند وقته جناب خان در این برنامه تلویزیونی نشان داد چقدر حضور این عروسکِ محبوب، حائز اهمیت است.

جناب خان برمی گردد؟

در همان رایزنی های نخستِ آغاز پیش فراوری خندوانه سؤال بسیاری این بود که آیا محمد بحرانی در فصل هفتم کنار رامبد جوان خواهد بود یا خیر؟ پیگیری ها تعیین می نماید که قرار است جناب خان در این فصل حضور داشته باشد صحبت هایی با بحرانی شده، اما هنوز قطعی نیست.

فرار از کلیشه شدن!

همواره برای حفظ و تقویت بعضی از برند ها نکته ای که گروه برنامه ساز و هنرمند را رنج می دهد این است در فصل های بعدی و اتفاقات جدید، کار پیروز تری را از خودش بروز دهد. اتفاقی که رامبد جوان هم بار ها به آن اشاره نمود و آن بازگشت با طرح و ایده جدید است. او حتی در گفت وگوی با تسنیم درباره مراقبت از پرداخت های تکراری و به کلیشه نیفتادن، گفت:

همواره در ساخت و پرداخت برنامه در فصل اول خندوانه تا به امروز خلاقیت و نوآوری یک امر ویژه و جدی در دستور کار قرار گرفته و تا زمانی که این نوآوری ها مستدام باشد ما و خندوانه میهمان منازل مردم خواهیم بود. هر بار سعی می کنم با ایده ای جدید برگردم.

مراقبت از عروسکِ محبوب

همان نکته ای که حتماً دغدغه صداپیشه جناب خان و خندوانه است که این عروسک با اتفاق و ماجرا و قصه های جدیدی وارد گردد. در واقع افت نکند و همان دل انگیزی سابق را برای مخاطب داشته باشد. رامبد جوان پیش از این درباره جناب خان هم به این نکته اشاره نموده بود: سخت مراقبت می کنیم که شوخی های جناب خان تکراری نگردد.

قسمت دوم: خندوانه و آغازِ فراوری

یادتان باشد خندوانه جزو برنامه هایی است که حتی در زمان بازپخش های متعدد هم هواداران خاصِّ خودش را دارد. برنامه رامبد جوان فقط با چهره های سرشناس سینما و تلویزیون تبادل نظر نکرد و به سراغ اصناف و اقشار و کارشناسان مختلفی رفت، حتی وارد سیاست هم شد. یکی از مصادیقِ شاخص آن حضور غلامعلی حدادعادل بود که درباره خنده، شادی و زبان فارسی تبادل نظر کردند.

برنامه خندوانه رفته رفته به سراغ چالش های جدیدی مثل استندآپ کمدی و کشف استعداد های جدید طنز رفت. کاری که بسیاری این روز ها از آن به عنوان مسابقه استعدادیابی یاد می نمایند. البته نقاط ضعفی هم در برهه ای به سراغِ رامبد جوان آمد؛ وقتی که میهمانان تکراری می شدند و یا بعضی از پلاتو ها و حتی مسابقه ها آن جذابیتِ سابق را نداشتند.

رامبد جوان سعی می کرد برای فرار از کلیشه نشدن، هر بار سراغِ چالشی دیگر برود و حتی در این راستا برنامه آیتمی کوتاهی را هم به نام قاچ طراحی کرد، اما این برنامه چندان پیروز نبود و نتوانست ماندگار گردد. رامبد جوان به هر حال دو سالی است از آنتنِ تلویزیون دور است و در این دوران، شبکه نسیم بار ها برنامه خندوانه را به صورت فصلی یا منتخب پخش نموده است.

فصل هفتم خندوانه قرار بود از عید نوروز 1399 آغاز گردد، اما شدت و حدّت کرونا اجازه نداد و رامبد جوان ترجیح داد انصراف دهد و فراوری سری جدید را به زمانی دیگر موکول کند. مدتی دیگر ساخت مسابقه خنداننده شو، ذهن ها را به این سمت برد که کارگردان و مجری خندوانه، برنامه جدید خودش را با نام دیگری در شبکه نمایش خانگی می سازد، اما پست اینستاگرامی رامبد جوان به همه این شایعات سرانجام داد و او خاطرنشان کرد آبان ماه با فصل هفتم خندوانه برمی گردد.

آرام نشدن کرونا و طولانی شدن مقدمات کار، وعده رامبد جوان را عملی نکرد و چندی بعد با لایو آقای مجری گروه خندوانه بعد از 2 سال غیبت، رسماً وارد مرحله پیش فراوری شدند. کاری که به تعبیرِ رامبد جوان قرار است اتفاقاتی مثل مسابقه خنداننده شو 3 را داشته باشد و در تلاشند با تکمیل دکور و مقدمات کار، بهمن ماه فراوری فصل هفتم را آغاز نمایند.

دوران ها و اتفاقات مرسومِ خندوانه

برنامه با مقدمه رامبد جوان آغاز می شد و پس از آن او و حضار، ترانه شاد برنامه را می خواندند. بعد، میهمان برنامه را همراه با تشویق به داخل دعوت می نمایند. در میان مصاحبه، گفت وگویی با دوستان و همکاران وی نشان داده می شد. تبادل نظر با مهمان با شوخی و خنده همراه است. از میهمان برنامه خواسته می شد که پنج ثانیه به سمت دوربین لبخند بزند و مردم با فرستادن پیامک، در برنامه سرانجامیِ هر هفته بهترین لبخند را گزینش می نمایند. در طی برنامه، نیما شعبان نژاد و جناب خان (فصل های 2 و 3) نقش آفرینی می کردند.

در فصل چهارم عروسک جناب خان از برنامه خارج شد و 4 عروسک برادر به برنامه دعوت شدند که پس از حضور ناپیروز آن ها از این برنامه کنار گذاشته شدند. در فصل پنجم خندوانه که با بازگشت جناب خان نیز همراه بود.

برای نخستین بار برنامه در سه شب آخر هفته (روز های چهارشنبه، پنج شنبه و آدینه) روی آنتن می رفت و زمان برنامه مقدار قابل توجهی افزایش یافته بود. این فرایند در فصل ششم هم ادامه یافت. از بخش های دیگر برنامه می توان به استندآپ کمدی، مسابقه، میان برنامه (مصاحبه با مردم)، انیمیشن و نماهنگ اشاره نمود.

در روز هایی که دورهمی قسمت های سرانجامی فصل چهارم را می گذراند و مهیای فصل پنجم با اتفاقاتِ جدید می گردد قرار است خندوانه فصل جدید خودش را در فصل زمستان آغاز کند و در ایام نوروز هم ویژه برنامه ای را تدارک ببیند. باید دید که رقابت جدید خندوانه با برنامه دورهمی مهران مدیری و بعضی از برنامه های پربیننده تلویزیون به کجا خواهد رسید؟ باید منتظر بمانیم و ببینیم دست اندرکاران برنامه با چه اتفاقاتی در راهِ آنتن اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1408

به "تغییرات خندوانه، فرار رامبد جوان و دلتنگی جناب خان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات خندوانه، فرار رامبد جوان و دلتنگی جناب خان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید