(تصاویر) ملکه زیبایی میانمار با اسلحه به جنگ حکومت نظامیان رفت

به گزارش پیکورو، ملکه زیبایی پیشین میانمار علیه حکومت نظامیان در کشورش سلاح به دست گرفته است تا انتقام کودتای اول فوریه را (که به قیام مردم و کشته شدن صد ها تن از معترضان دمکراسی خواه منجر شد) بگیرد.

(تصاویر) ملکه زیبایی میانمار با اسلحه به جنگ حکومت نظامیان رفت

به گزارش خبرنگاران، هتار هتت هتت 32 ساله به یک گروه از شورشیان پیوسته است و عکس هایی از خود را با تفنگ جنگی بر دوش، منتشر نموده است. او در سال 2013 در اولین جشنواره عظیم بین المللی ملکه زیبایی در تایلند شرکت، و با 60 نفر رقابت کرد.

خانم هتت هتت در فیس بوک خود نوشت: دیگر وقت مبارزه فرا رسیده است. همه باید به سهم خود، چه با اسلحه چه با قلم یا صفحه کلید و چه با حمایت اقتصادی، به این جنبش دمکراسی خواهی یاری نمایند تا انقلاب پیروز گردد.

این ملکه زیبایی سابق که حالا مربی ژیمناستیک است، عکسی از خود با لباس جنگی مشکی و تفنگ بر دوش منتشر کرد. او زیر عکس نوشته است: تا جان در بدن دارم می جنگم. حاضرم از همه چیزم بگذرم، حتی از جانم.

11 مه، یکصدمین روز برقراری حکومت کودتا در میانمار است. مردم در سراسر میانمار و در یانگون، به خیابان ها ریخته اند و خواهان بازگشت حکومت دمکراتیک شده اند. از روز اول فوریه که کودتاچیان آنگ سان سوچی، رهبر غیرنظامی میانمار، را برکنار کردند و مهار کشور را به دست گرفتند، این کشور با نزاع های سیاسی درگیر بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1631

به "(تصاویر) ملکه زیبایی میانمار با اسلحه به جنگ حکومت نظامیان رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) ملکه زیبایی میانمار با اسلحه به جنگ حکومت نظامیان رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید