تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد

به گزارش پیکورو، مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه سقف تسهیلات نوسازی در منطقه ها بافت فرسوده به 300 میلیون تومان افزایش یافت، گفت: سقف تسهیلات نوسازی برای سازندگان غیرحرفه ای که در پی ساخت واحد مسکونی در شهر تهران و کلان شهرها هستند، 270 میلیون تومان معین شده است.

تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی بانک مسکن، محمود شایان با اشاره به افزایش سقف تسهیلات نوسازی گفت: در پی انعقاد قرارداد عاملیت میان شرکت بازآفرینی شهری ایران و بانک مسکن و با توجه به رویکرد نوسازی و بهسازی محلات هدف در بافت فرسوده شهری و ایجاد مشوق ها و امتیازات ویژه در پلاک های فرسوده شهری، سقف تسهیلات نوسازی در این منطقه ها به 300 میلیون تومان افزایش یافت.

وی گفت: سازندگان حرفه ای که بخواهند با استفاده از فناوری های نوین برای ساخت واحد مسکونی در منطقه ها بافت فرسوده تهران و کلانشهرها اقدام نمایند، می توانند علاوه بر تسهیلات 120 میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده با نرخ 9 درصد، در صورت وجود اعتبار از محل منابع بدون سپرده بانک تا سقف 100 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد و 80 میلیون تومان از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن(اوراق ممتاز) با نرخ سود 16 درصد استفاده نمایند.

شایان با بیان اینکه سقف تسهیلات نوسازی برای سازندگان غیرحرفه ای که بخواهند در شهر تهران و کلان شهرها و با استفاده از فناوری های نوین اقدام به ساخت واحد مسکونی نمایند، 270 میلیون تومان مشخص شده است، گفت: 120 میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده با نرخ 9 درصد، 80 میلیون تومان از محل تسهیلات بدون سپرده بانک با نرخ 18 درصد و در نهایت 70 میلیون تومان از محل اوراق ممتاز با نرخ 16 درصد که مجموع این سه تسهیلات مشارکت مدنی رقم کل تسهیلات را به 270 میلیون تومان می رساند.

مدیرعامل بانک مسکن در انتها گفت: افزایش سقف این تسهیلات شامل قراردادهای تسهیلات نو می گردد و بدیهی است در صورتی که پیش نویس قرارداد تسهیلاتی به وسیله شعبه صادر ولی قرارداد رسمی مشارکت مدنی در دفترخانه منعقد نشده است، امکان بهره مندی از تسهیلات مذکور مشروط به وجود هزینه به جای مانده، فراهم است.

به گزارش ایرنا، عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در اردیبهشت ماه امسال خاطرنشان کرد: سقف تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده در کلانشهرها از 500 میلیون ریال به یک میلیارد و 200 میلیون ریال و در سایر شهرها از 400 میلیون ریال به 800 میلیون ریال افزایش یافت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1712

به "تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید