ترامپ: امکان برگزاری نشست با رهبر کره شمالی وجود دارد؛ این نشانه ضعف نیست، پیونگ یانگ به آمریکا حمله اتمی نمی کند

به گزارش پیکورو، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید او احتمال برگزاری نشست با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را رد نمی کند.

ترامپ: امکان برگزاری نشست با رهبر کره شمالی وجود دارد؛ این نشانه ضعف نیست، پیونگ یانگ به آمریکا حمله اتمی نمی کند

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی ان.اچ.کی، ترامپ این اظهارات را در مصاحبه ای که قبل از ترک واشنگتن برای سفر خود به پنج کشور آسیایی برای یک برنامه ای تلویزیونی ضبط شده بود گفته است.

این مصاحبه شب گذشته (یکشنبه شب) به وقت آمریکا پخش شد.

رئیس جمهوری آمریکا اگرچه در این مصاحبه گفت که اکنون برای دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی خیلی زود است اما توضیح داد او با هر کسی نشسته است، این نشانه ضعف نیست، نشستن با مردم چیز بدی نیست.

ترامپ گفت: دیدار شخصی با رهبر کره شمالی، امکانپذیر است.

به نظر می رسد این اظهارات ترامپ در مقایسه با بی میلی قبلی او برای مذاکره با کره شمالی در تضاد است.

او در توییتر گفته بود که رکس تیلرسون وزیر امور خارجه با مذاکره با کره شمالی وقت خود را هدر داده است پس از این اظهارات بود که تیلرسون گفت واشنگتن از کانال های ارتباطی با پیونگ یانگ استفاده می نماید.

در این مصاحبه وقتی از ترامپ پرسیده شد آیا فکر می نماید کره شمالی محتمل است با سلاح هسته ای به آمریکا حمله کند جواب داد حمله نمی نماید.

ترامپ گفت: شی جی پینگ رییس جمهوری چین برای حل این مساله به سختی کار می نماید.

رییس جمهوری آمریکا همچنین وعده داد در خلال سفر او به آسیا هیچ اتفاق بدی بین آمریکا و کره شمالی روی نخواهد داد.

ترامپ، روز گذشته وارد ژاپن شد و قرار است در این سفر به کشورهای کره جنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین هم سفر کند.

این سفر که طولانی ترین سفر یک رئیس جمهوری آمریکا به این منطقه بعد از جورج بوش پدر محسوب می گردد، در حالی صورت می گیرد که منطقه شرق آسیا به سبب تهدید ها و حملات لفظی ترامپ و کره شمالی علیه یکدیگر در ماههای گذشته نگرانی بسیاری را در بین شهروندان کشورهای این منطقه از یک درگیری اتمی ایجاد نموده است.

از سوی دیگر نامشخص بودن سیاست های ترامپ در قبال تعهدات بین المللی و منطقه ای و همچنین پیمان های بین المللی، کشورهای این منطقه را با تردیدهایی روبرو نموده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 582

به "ترامپ: امکان برگزاری نشست با رهبر کره شمالی وجود دارد؛ این نشانه ضعف نیست، پیونگ یانگ به آمریکا حمله اتمی نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: امکان برگزاری نشست با رهبر کره شمالی وجود دارد؛ این نشانه ضعف نیست، پیونگ یانگ به آمریکا حمله اتمی نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید