تداوم برگزاری حضوری جلسات صحن و کمیسیون ها تا پایان دوره دهم

به گزارش پیکورو، سخنگوی هئیت رئیسه مجلس از تداوم برگزاری حضوری جلسات مجلس تا انتها دوره دهم خبر داد.

تداوم برگزاری حضوری جلسات صحن و کمیسیون ها تا پایان دوره دهم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران از خانه ملت، اسدالله عباسی سخنگوی هئیت رئیسه مجلس در شرح نشست امروز هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با روسای کمیسیون های تخصصی مجلس، گفت: نشستی با هدف بررسی و ارزیابی جلسات صحن امروز و روز گذشته مجلس برگزار گشت تا اشکالاتی که در چیدمان صندلی یا ارتباط کنندگان با هئیت رئیسه وجود دارد برای جلسات آینده صحن رفع شود.

تلاش هئیت رئیسه برای رفع اشکالات برگزاری جلسات صحن در شرایط کرونا

کننده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی شرح داد: کنندگان با توجه به دستور جلسات امروز و روز گذشته نیازی به استفاده از مانیتورها نداشتند و تنها اشکالاتی در ثبت نام برای بیان تذکر یا نظر موافق و مخالف وجود داشت لذا قرار شد تغییراتی در چیدمان صورت بگیرد تا تعدادی از کنندگان در قسمت بالکن بنشینند.

وی افزود: هئیت رئیسه در تلاش است کنندگان وسایل صوتی و تصویری لازم را در اختیار داشته باشند تا بتوانند ضمن رعایت فاصله تمام پروتکل های بهداشتی را هم رعایت کنند.

تشکیل جلسات کمیسیون ها با حضور وزرا اقتصاد، آموزش و علوم

عباسی با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی مجلس به تناسب ماموریت های خود جلساتی را سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده خواهند داشت، گفت: کمیسیون اقتصادی قرار شد با وزیر اقتصاد، دارایی، رئیس بانک مرکزی و دستگاه های مرتبط با مبارزه با کرونا جلسه داشته باشد تا درباره فعالیت های اقتصادی لازم در این شرایط و نحوه مدیریت منابع تصمیماتی اتخاذ کنند. کمیسیون آموزش و تحققیات نیز جلسه ای با وزرای آموزش و پرورش و علوم خواهد داشت تا شرایط برگزاری کلاس و آزمون ها و کنکور را بررسی کنند.

افزایش اقدامات لازم در بُعد نظارتی تا انتها دوره دهم مجلس

این کننده مردم در مجلس دهم ادامه داد: سایر کمیسیون های تخصصی مانند کمیسیون های بهداشت و درمان و کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست جلساتی را خواهند داشت تا بُعد نظارتی کمیسیون ها تقویت شود. مجلس دهم در مدت باقی مانده و با توجه به شرایط فعلی امکان بررسی طرح و لوایح در کمیسیون های تخصصی را ندارد لذا اقدامات لازم در بُعد نظارتی را باید انجام دهند تا تکالیف دستگاه ها در شرایط کرونا و پساکرونا تعیین شود.

وی با اشاره به دیگر تصمیم های هئیت رئیسه مجلس، گفت: وزرای کشور، بهداشت و برنامه و رئیس سازمان برنامه بودجه که روز گذشته در صحن علنی حاضر شدند و درباره اقدامات انجام در شرایط کنونی کشور شرحاتی را دادند، باید تا هفته آینده گزارش جامعی را درباره اقدامات و برنامه های خود ارایه کنند علاوه بر این وزارتخانه ها باید گزارشی برنامه های سال پیش رو خود را برای کمیسیون های تخصصی مرتبط مجلس ارسال کنند.

تاکید هئیت رئیسه بر تعیین تکلیف 4 طرح و لایحه تا انتها مجلس دهم

عباسی یادآور شد: تعدادی طرح و لوایح در دستور کار صحن مجلس است که مجلس دهم باید بررسی آنها را تا انتها دوره تمام کند در غیر این صورت مجلس یازدهم باید این طرح و لوایح را از ابتدا در دستور کار قرار دهد که متحمل هزینه وقت بسیاری می شود. طرح و لوایح در خصوص اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده، اصلاح قانون تجارت، نظام بانکداری و مناطق آزاد تجاری باید تا انتها مجلس دهم تعیین تکلیف شود.

تداوم برگزاری جلسات آینده صحن و کمیسیون ها به صورت حضوری تا انتها دوره دهم

وی ادامه داد: روسای کمیسیون های تخصصی نیز در ادامه پیشنهادهایی را مطرح کردند از جمله اینکه جلسات آینده صحن و کمیسیون به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شود.

سخنگوی هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسات صحن مجلس به صورت پیوسته تا انتها دوره دهم ادامه دارد تا تکلفی طرح و لوایح مذکور تعیین شود البته احتمال می رود در هفته های آیتده روز و ساعات برگزاری جلسات صحن یا کمیسیون تغییر کند.

انتهای پیام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 928

به "تداوم برگزاری حضوری جلسات صحن و کمیسیون ها تا پایان دوره دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم برگزاری حضوری جلسات صحن و کمیسیون ها تا پایان دوره دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید