اندونزی بانک آمریکایی جی پی مورگان را تنبیه کرد

به گزارش پیکورو، دولت اندونزی بانک آمریکایی جی پی مورگان چیس را به دلیل انتشار گزارش منفی از اقتصاد این کشور تنبیه کرد.

اندونزی بانک آمریکایی جی پی مورگان را تنبیه کرد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یکی از مقامات وزارت دارایی اندونزی گفت، دولت این کشور بانک آمریکایی جی پی مورگان چیس را از ارائه پیشنهاد برای انتشار دور بعدی اوراق قرضه اسلامی (صکوک) به دلار منع نموده است.

دولت اندونزی از سایر بانک ها خواسته تا روز پنجشنبه پیشنهادات خود در زمینه انتشار صکوک دلاری را ارائه دهند، اما بانک آمریکایی جی پی مورگان از این درخواست مستثنی شده است.

تصمیم به مستثنی کردن بانک جی پی مورگان از مشارکت در انتشار صکوک دلاری در اندونزی مدت کوتاهی پس از آن اتخاذ شده که وزارت دارایی اندونزی گفته بود، این بانک آمریکایی را به دلیل انتشار گزارشی منفی در خصوص اقتصاد اندونزی در ماه نوامبر تنبیه خواهد نمود.

سواهاسیل نازارا، رئیس اداره سیاست های اقتصادی وزارت دارایی اندونزی در پاسخ به این سوال که آیا جی پی مورگان می تواند برای انتشار صکوک دلاری در اندونزی پیشنهاد ارائه کند گفت: مسئله این است که (جی پی مورگان) دیگر با دولت (اندونزی) همکاری نخواهد داشت.

سخنگوی بانک جی پی مورگان از اظهار نظر در این باره خودداری نموده است.

در گزارشی که پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا منتشر شد، بانک جی پی مورگان توصیه خود در خصوص خرید سهام در اندونزی را از وضعیت دارای وزن بالا به حالت دارای وزن پایین تنزل داده بود.

نازارا روز 4 ژانویه از تنبیه بانک جی پی مورگان دفاع نموده و گفته بود، تحقیق این بانک در خصوص بورس اندونزی معتبر و بی طرفانه نبوده است.

به گفته مقامات ارشد دولتی، اندونزی همچنین در حال برنامه ریزی برای انتشار دستورالعملی است که بر اساس آن معامله نمایندگان اصلی اوراق قرضه باید تنها تحقیقات مبتنی بر واقعیت از اقتصاد این کشور منتشر نمایند.

47

منبع: تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 404

به "اندونزی بانک آمریکایی جی پی مورگان را تنبیه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی بانک آمریکایی جی پی مورگان را تنبیه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید