الجعفری: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار دست آمریکاست

به گزارش پیکورو، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنانی گفت که سازمان منع تسلیحات شیمیایی به ابزاری در دست آمریکا تبدیل شده است.

الجعفری: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار دست آمریکاست

به نقل از سانا، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنانی در جریان نشست مجازی شورای امنیت درباره اوضاع سوریه سازمان منع تسلیحات شیمیایی، بسیاری از کشورهای غربی و دبیرخانه عمومی سازمان ملل را به شدت مورد انتقاد قرار داد و آنها را به جانبداری و سرپوش گذاشتن بر فعالیت های گروه های تروریستی و یاری بعضی کشورها برای تشکیل گروه هایی به منظور تخریب کشورها متهم کرد.

وی در این باره از مدیر کل سازمان منع تسلیحات شیمیایی که پیشتر گفته بود این سازمان مجاز به تحقیق درباره هر حمله شیمیایی از سال 2012 به بعد است، پرسید: چرا این سازمان درباره حمله خان العسل که در سال 2003 اتفاق افتاده و همچنین درباره محدود بودن قربانیان حملات شیمیایی به غیرنظامیان زن و کودک تحقیق ننموده و آنالیز نمی نماید که چرا عناصر تروریستی قربانی این حملات نیستند؟

الجعفری با انتقاد از کشورهای غربی، گفت: کشورهای غربی همانطور که در توجیه جنگ ویتنام و بسیاری از جنگ های دیگر مانند گرانادا، عراق و لیبی دروغ گفتند، در سوریه نیز دروغ گفتند.

وی در ادامه نسبت به آخرین گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی اعتراض کرد که در آن ادعا شده است 19 مورد مربوط به سلاح های شیمیایی وجود دارد که سوریه هنوز آنها را حل و فصل ننموده است.

این مقام سوری در این باره اظهار کرد: سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره پرونده شیمیایی در سوریه به ابزاری در دست واشنگتن و همپیمانان آن تبدیل شده و هدف از آن ابزاری در خدمت دستور العمل های مخالف با دولت سوریه است.

وی در ادامه اظهار داشت: سوریه باردیگر تاکید می نماید که از سلاح شیمیایی استفاده ننموده و همچنان با همکاری با سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای رسیدگی به مسائل حل نشده به منظور بستن کامل این پرونده پایبند است و بر لزوم خارج کردن این پرونده از حلقه بازی های سیاسی و گمراهی رسانه ای تاکید نمود.

الجعفری اضافه نمود: دبیرخانه فنی سازمان منع تسلیحات شیمیایی در گزارش های مستند خود اعتراف کرد سوریه آنچه را که متعهد به انجام آن بوده اجرا نموده است و تمامی ذخایر شیمیایی و تاسیسات فراوری خود را نابود کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1352

به "الجعفری: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار دست آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجعفری: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار دست آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید