اعمال شدید محدودیت های ضد کرونایی در کره جنوبی

به گزارش پیکورو، خبرگزاری خبرنگاران- مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های کره جنوبی گفت با تایید 368 مورد ابتلا جدید در روز پنج شنبه موج سوم کرونا آغاز شده است.

اعمال شدید محدودیت های ضد کرونایی در کره جنوبی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از رویترز، نخست وزیر کره جنوبی روز آدینه از مردم خواست در گردهمایی های اجتماعی حضور پیدا ننمایند و هشدار داد اگر فورا موج جدید کرونا کنترل نگردد، ممکن است اقدامات سختگیرانه تری اعمال گردد.

چونگ سای کیون، نخست وزیر کره جنوبی، خواهان لغو برگزاری همه گردهمایی های اجتماعی برنامه ریزی شده در دوره پایانی سال شد و از کارفرمایان خواست کارکنان را به کار در خانه تشویق نمایند و همچنین از افراد 60 سال به بالا درخواست کرد در خانه بمانند.

نخست وزیر کره جنوبی در نشست در مورد اقدامات برای مقابله با کووید 19 گفت: اگر ما الان جلوی گسترش (کرونا) را نگیریم زندگی روزمره ما جایی که دست کم می توانیم نفسی تازه کنیم دوباره محدود می گردد.

کره جنوبی روز پنجشنبه دستورالعمل های پیشگیرانه را تشدید کرد، با این وجود نگرانی ها در حال افزایش است، زیرا منع برگزاری اجتماعات عظیم کافی نیست و بار ها، کلوپ های شبانه، مراسم مذهبی و رویداد های ورزشی با محدودیت در حضور افراد، مجاز به ادامه فعالیت هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های کره جنوبی خاطرنشان کرد با تایید 368 مورد ابتلا جدید در روز پنج شنبه موج سوم کرونا شروع شده است. در سومین روز متوالی شمار افراد مبتلا به کرونا از 300 نفر گذشت و شمار مبتلایان در کره به 30 هزار و 17 نفر و جان باختگان به 501 نفر رسید.

یون تائه هو، یکی از مقامات وزارت بهداشت کره جنوبی در نشستی خبری گفت: ما فکر می کنیم موج سوم کرونا در پایتخت شروع شده است.

او اضافه کرد تعداد بیماران مبتلا به کووید 19 حاد یکباره افزایش پیدا کرد و رقم مبتلایان در روز آدینه به 84 نفر افزایش یافت و کارکنان بخش مراقبت های ویژه را خسته کرد.

مقامات بهداشتی خاطرنشان کردند در صورت ابتلا روزانه بیشتر از 200 نفر در منطقه پایتخت که حدود نیمی از جمعیت 52 میلیون نفری کشور را که در آن زندگی و کار می نمایند در خود جای داده است، ممکن است محدودیت های شدید تری در این منطقه اعمال گردد.

پایتخت ابتلا 218 مورد جدید در روز پنجشنبه را ثبت کرد که نخستین مورد ابتلا روزانه بالای 200 نفر از ماه اوت محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1310

به "اعمال شدید محدودیت های ضد کرونایی در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال شدید محدودیت های ضد کرونایی در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید