آنتونوف: روسیه به استقرار موشکهای آمریکا پاسخی مناسب می دهد

به گزارش پیکورو، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در ایالات متحده در سخنانی گفت که مسکو نسبت به استقرار موشک های میان بُرد و کوتاه بُرد آمریکا در منطقه آسیا- پاسیفیک به طور مناسبی پاسخ خواهد داد.

آنتونوف: روسیه به استقرار موشکهای آمریکا پاسخی مناسب می دهد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

آنتونوف در مصاحبهیی با کانال یک روسیه گفت: اگر موشک های آمریکایی در منطقه آسیا- پاسیفیک مستقر شوند، و روز گذشته یکبار دیگر برای من مسجل شد که این موشک ها مستقر می شوند، بُرد این موشک ها به خاک فدراسیون روسیه می رسد و اهداف استراتژیکی از بازدارندگی تاکتیکی هسته ای را پوشش می دهد.

گفتنی است که ایالات متحده در آگوست 2019 از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه خارج شد. پیمان جدید کاهش تسلیحات استراتژیک (استارت) که آخرین توافق مهم در زمینه کنترل تسلیحات میان ایالات متحده و روسیه به شمار می رود، در پنجم فوریه 2021 به خاتمه می رسد.

آنتونوف همچنین گفت که تا زمان استقرار موشک های کوتاه برد و میان برد آمریکا در منطقه آسیا- پاسیفیک، روسیه بطور یکجانبه به تعهداتی مبنی بر عدم استقرار موشک های کوتاه برد و میان برد در منطقه مزبور عمل نموده است.

بنا به گفته این سفیر روسیه، مسکو در کوشش است تا سیاستمداران آمریکا را متقاعد سازد که عدم مصاحبه بر سر کاهش تسلیحات امری خطرآفرین است، و اینکه هیچگونه پیشرفتی بر سر این موضوع حاصل نشده است و مسکو و واشنگتن در حال نزدیک شدن به یک رقابت تسلیحاتی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1249

به "آنتونوف: روسیه به استقرار موشکهای آمریکا پاسخی مناسب می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتونوف: روسیه به استقرار موشکهای آمریکا پاسخی مناسب می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید