15 نویسنده ایتالیایی در راه تهران

به گزارش پیکورو، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، به مناسبت حضور ایتالیا به عنوان مهمان ویژه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نشست ترجمه شفاهی با حضور کارلو چروتی، رایزن فرهنگی ایتالیا در ایران، آنتونیا شرکاء، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، حانیه اینانلو، مترجم و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی و بهرام مفتخری کامرانی نژاد عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در محل سالن اجتماعات موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران سالن زنده یاد (علی عاشوری) برگزار گردید.

15 نویسنده ایتالیایی در راه تهران

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

در این نشست کارلو چروتی با اشاره به حضور ایتالیا به عنوان مهمان ویژه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: پیشنهاد مهمان ویژه شدن کشور ایتالیا در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مورد استقبال مقامات ایتالیا نهاده شد و با جدیت آن را دنبال می نمایند.

وی اضافه نمود: کشور ایتالیا برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران به عنوان مهمان ویژه برنامه های متنوعی را در نظر گرفته است که از جمله آن می توان به برگزاری نمایشگاه کتاب و آثار نسخ خطی در کتابخانه ملی ایران اشاره کرد. هم چنین برنامه های مختلفی نیز در حوزه کتاب و موسیقی نیز در نظر گرفته شده است.

رایزن فرهنگی ایتالیا در ایران در ادامه گفت: با هماهنگی های به عمل آمده 15 نویسنده از کشور ایتالیا نیز در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در این رویداد فرهنگی حضور خواهند داشت.

در این نشست خانم آنتونیا شرکا عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال درخصوص ترجمه همزمان هم ردیف صحبت کرد و در سخنان خود به تفکیک ها و باید و نبایدهای این نوع از ترجمه اشاراتی داشت و چند مورد عملی را برمبنای تجربیات شخصی خود بیان کرد که مورد استقبال حضار نهاده شد.

مفتخری نژاد عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال نیز درخصوص ترجمه همزمان مقطع و تکنیک های این نوع از ترجمه در این نشست سخنانی را بیان کرد و نمونه هایی را ارائه داد و به مسائل و چالش های پیش روی مترجمان اشاره کرده و راهکارهای سازنده ای در این خصوص پیشنهاد دادند.

این نشست با حضور و استقبال گسترده دانشجویان زبان ایتالیایی برگزار گردید و در مورد مهارت های مترجم، شناخت واژگان و انتخاب واژگان در دستور زبان صحیح بحث و گفتگو صورت گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 527

به "15 نویسنده ایتالیایی در راه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 نویسنده ایتالیایی در راه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید