کشف 45 سیاره دارای ویژگی های مشابه زمین!

به گزارش پیکورو، ستاره شناسان دانشگاه فنی لولئو سوئد در مطالعه اخیرشان 45 سیاره در حال چرخش به دور ستارگان دور دست را پیدا نموده اند که دارای ویژگی های مشابه زمین از جمله جو مشابه و آب مایع هستند.

کشف 45 سیاره دارای ویژگی های مشابه زمین!

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، متخصصان دانشگاه فنی لولئو سوئد با مطالعه جو آنها راهی جدید برای مشخص قابلیت سکونت در این سیارات دوردست ایجاد کردند.

محققان این تیم راهی برای استفاده از اطلاعات در خصوص گونه های جوی، یعنی مواد شیمیایی موجود در جو و سرعت فرار آنها به فضا برای مشخص میزان نزدیک بودن یک سیاره فراخورشیدی از نظر دما و ترکیب به زمین پیدا کردند. آنها سپس از مدل جدید خود برای آنالیز 55 سیاره فراخورشیدی که امکان حیات در آنها وجود دارد، استفاده کردند.

آنها دریافتند فقط 17 سیاره از 55 سیاره مذکور دارای معیارهای تعریف شده و مشابه زمین هستند. اما این تیم با آنالیز های بیشتر دریافتند 28 سیاره دیگر نیز در لیست سیارات فراخورشیدی که با این معیارها نیز مطابقت داشتند هستند و در مجموع پیروز به کشف 45 سیاره مشابه زمین شدند.

سیاره فراخورشیدی یا سیاره غیرخورشیدی (Exoplanet یا Extrasolar planet) سیاره ای است که خارج از سامانه خورشیدی واقع شده است و به دور یک ستاره (غیر از خورشید) در حال گردش است.

نخستین شناسایی علمی وجود یک سیاره فراخورشیدی در سال 1988 انجام شد با این حال، نخستین تأیید در سال 1992 صورت گرفت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1192

به "کشف 45 سیاره دارای ویژگی های مشابه زمین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 45 سیاره دارای ویژگی های مشابه زمین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید