پادتن هایی که بیماران مبتلا به کروناویروس پیشرفته را از مرگ نجات می دهند

به گزارش پیکورو، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز تازه خود نشان داده اند که شاید گروهی از پادتن ها بتوانند از بستری شدن و مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید 19 پیشرفته جلوگیری نمایند.

پادتن هایی که بیماران مبتلا به کروناویروس پیشرفته را از مرگ نجات می دهند

به گزارش خبرنگاران، پژوهش تازه دانشگاه جنوب فلوریدا (USF) و بیمارستان عمومی تامپا (TGH) نشان می دهد که پادتن های مونوکلونال (MABs) می توانند عملکرد خوبی داشته باشند و مقدار مراجعه به بخش مراقبت های ویژه به خاطر ابتلا به کووید 19 و بستری شدن را کاهش دهند.

پژوهشگران باور دارند که اگر پادتن های مونوکلونال تحت دستورالعمل های سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مورد استفاده قرار بگیرند، می توانند بار همه گیری بیماری را کاهش دهند.

درمان های مبتنی بر پادتن های مونوکلونال که تزریق آنها به صورت وریدی صورت می گیرد، به صورت ویژه برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس طراحی شده اند.

سازمان غذا و داروی آمریکا، مجوز استفاده اضطراری از این پادتن ها را برای بیماران مبتلا به نوع خفیف تا میانه کووید 19 صادر نموده است. بیمارانی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند، بیشتر مستعد بستری شدن در بیمارستان، استفاده از ونتیلاتور و سایر عوارض بیماری از جمله مرگ و میر هستند.

آسا اکسنر (Asa Oxner)، از پژوهشگران این پروژه گفت: اگرچه در حال حاضر تاکید زیادی بر تزریق واکسن وجود دارد اما هنوز هم روزانه افراد زیادی به کووید 19 مبتلا می گردد که تعداد قابل توجهی از آنها به عوارض جدی دچار هستند.

وی اضافه نمود: ما امیدواریم که نتایج این پژوهش، اهمیت هدفمند کردن درمان با پادتن های مونوکلونال را برای این جمعیت پرخطر تعیین کند و مقدار استرس کادر درمان را طی دوره همه گیری کووید 19 به حداقل برساند.

آزمایش های بالینی محدودی که پیشتر اجرا شده اند، نشان داده اند که اگر پادتن های مونوکلونال بلافاصله پس از تشخیص بیماری ارائه شوند، برترین نتیجه را به همراه خواهند داشت.

این پژوهش تازه، یکی از نخستین پروژه هایی است که تاثیر بالینی پادتن های مونوکلونال را منحصرا در بیماران مبتلا به کووید 19 پیشرفته مورد آنالیز قرار می دهد.

نتایج این پژوهش نشان می دهند که بیماران درمان شده با پادتن های مونوکلونال، به صورت قابل توجهی کمتر از سایر بیماران در بیمارستان بستری می شوند و یا به بخش مراقبت های ویژه مراجعه می نمایند.

هیچ مورد مرگ و میری در گروه تحت درمان با پادتن های مونوکلونال مشاهده نشد. بیماران این گروه، شش روز پس از شروع نشانه ها تحت درمان قرار گرفتند و امکان بستری شدن آنها در مقایسه با بیماران گروه دیگر، به صورت قابل توجهی کاهش یافت.

در مقاله این پژوهش آمده است: تامل در یافته های پژوهش ما نشان می دهد که بهتر است امکان استفاده از پادتن های مونوکلونال را برای مقابله با کووید 19 در نظر بگیریم.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1724

به "پادتن هایی که بیماران مبتلا به کروناویروس پیشرفته را از مرگ نجات می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادتن هایی که بیماران مبتلا به کروناویروس پیشرفته را از مرگ نجات می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید