هیچ مانعی برای توسعه روابط ایران و ویتنام وجود ندارد

به گزارش پیکورو، خبرنگاران: رییس جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران و ویتنام در مسایل بین المللی به ویژه در سازمان ملل متحد همیشه اتفاق آراء داشتند و باید همکاری و همفکری آنها در آینده نیز ادامه پیدا کند.

هیچ مانعی برای توسعه روابط ایران و ویتنام وجود ندارد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش حوزه دولت خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز سه شنبه در دیدار سفیر جدید ویتنام با تجلیل از مبارزه تاریخی مردم این کشور با متجاوزان گفت: ملت ایران هیچ گاه مقاومت و ایستادگی مردم ویتنام در مقابل دشمن را فراموش نمی نمایند، چرا که ایرانیان نیز در همان زمان برای دستیابی به استقلال و آزادی و استقرار نظام جمهوری اسلامی با استبداد مبارزه می کردند.

رییس جمهوری همچنین با دعوت از رییس جمهوری ویتنام برای سفر به تهران به منظور گسترش همکاری ها، اظهار امیدواری کرد که روابط تهران - هانوی در زمان مأموریت سفیر جدید ویتنام با معرفی امکانات بخش خصوصی دو کشور به یکدیگر، بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

روحانی تأکید کرد: هیچ مانعی برای توسعه روابط با ایران و ویتنام وجود ندارد.

نگوین هونگ تاچ سفیر جدید ویتنام نیز با تقدیم استوارنامه خود، گفت: دولت ویتنام اهمیت ویژه ای برای روابط با جمهوری اسلامی ایران قایل است و توسعه هر چه بیشتر روابط مالی میان دو کشور را خواهان است.

سفیر جدید ویتنام ضمن امیدواری نسبت به موفقیت مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 گفت: در سفر به ایران شاهد پیشرفت و توسعه کشور شما بودم و به سختی می توان تبعات منفی تحریم ها را در اقتصاد شما مشاهده کرد و این امر نشان می دهد که اقتصاد ایران بسیار قدرتمند و منعطف است.

وی گفت: در مدت زمان مأموریت در ایران با یاری همکاران ایرانی ام، کوشش خواهم کرد تا راهکارهای توسعه مناسبات در عرصه های مختلف را پیدا نموده و زمینه اجرایی شدن توافقات دو جانبه را فراهم کنم.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 294

به "هیچ مانعی برای توسعه روابط ایران و ویتنام وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ مانعی برای توسعه روابط ایران و ویتنام وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید