نوبت گیری 74 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی

به گزارش پیکورو، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت : تا به امروز 785 هزار نفر از نوآموزان بدو ورود به دبستان معادل با 74 درصد برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در کشور نوبت گیری نموده اند.

نوبت گیری 74 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، دکتر سید جواد حسینی در حاشیه بازدید از دو پایگاه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شهر مشهد اظهارکرد:442 هزار از نوآموزان معادل با 41.5 درصد نیز تا به امروز مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفته اند.

وی گفت: تا به امروز 35 هزار نفر از نوآموزان یعنی حدود 8 درصد به پایگاه های تخصصی هوش ارجاع شده اند که از این تعداد تا به امروز 18 هزار نوآموز مورد سنجش تخصصی هوش قرار گرفته اند.

وی اضافه نمود : از این میزان سنجش در پایگاه های تخصصی هوش 7000 نوآموز عادی ، 10 هزار دیرآموز و 728 نوآموز استثنایی تشخیص داده شده اند و 75 نوآموز نیز به بهزیستی معرفی شده اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آمار سنجش استان خراسان رضوی اظهارکرد: در استان خراسان رضوی تا به امروز 70 هزار نوآموز معادل 57 درصد نوبت گیری نموده و 35 هزار نفر معادل با 29 درصد نیز ارزیابی شده اند.

وی توضیح داد: با توجه به شرایط قرمز شهر مشهد و دیر آغاز شدن فعالیت پایگاه های سنجش این شهر آمار استان خراسان رضوی از میانگین کشوری پایین تر است بنابراین احتیاج به فعالیت ویژه و گسترده در زمان به جامانده دارد.

حسینی با بیان اینکه سنجش در تمامی پایگاه ها با تدابیر کامل بهداشتی انجام می گردد، اظهارکرد: دو شیفته شدن پایگاه ها و فعالیت این پایگاه ها در روزهای آدینه به تسریع فرایند سنجش می تواند یاری کند.

وی اضافه نمود: 200 پایگاه به پایگاه های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال جاری اضافه شده است.

حسینی ادامه داد: پیش بینی اتاق انتظار برای والدین، افزایش زمان سنجش از 15 به 30 دقیقه، افزایش ساعت کار پایگاه ها از 4 به 5 ساعت، پرداخت الکترونیک وجه سنجش، امکان دوشیفته شدن پایگاه ها، الزام کادر سنجش به استفاده از ماسک و دستکش و ضدعفونی مداوم پایگاه از اقداماتی است که امسال در طرح سنجش صورت گرفته است.

حسینی با بیان اینکه برنامه سنجش از سال 73 با پوشش 1.5 درصدی آغاز شده است، اظهارکرد: میزان پوشش در سال گذشته به 97 درصد رسید و در امسال پوشش 99 درصدی هدف گذاری شده است.

معاون وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه بسته تحولی مداخلات بهنگام طلایی یکی از بسته های تدوینی آموزش و پرورش استثنایی است، اظهارکرد: یکی از راه های مداخلات بهنگام طلایی کاهش سن سنجش نوآموزان است و برای شناسایی به موقع و مداخلات بهنگام باید سنجش را به بدو تولد رساند.

به گزارش سازمان آموزش و پرورش استثنایی وی گفت: راه اندازی یک پایگاه سنجش در استان های کشور یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام آموزش و پرورش استثنایی است. برای رسیدن به استاندارد در برنامه سنجش، پایگاه جامع آزمون های استاندارد سنجش در آموزش و پرورش استثنایی راه اندازی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1147

به "نوبت گیری 74 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبت گیری 74 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید