نفوذ هکرها به دوربین های امنیتی تسلا

به گزارش مجله پیکورو، یک گروه هکری به استارت آپی در آمریکا دسترسی یافته و به ویدئوهای پخش زنده و آرشیوی دوربین های امنیتی صدها شرکت از جمله تسلا و دو فراوری کننده نرم افزار دسترسی یافته است.

نفوذ هکرها به دوربین های امنیتی تسلا

طی دو روز گذشته، یک گروه کوچک از هکرها با دسترسی به استارت آپ ورکادا (Verkada Inc) ویدئوهای زنده و آرشیو شده صدها کسب و کار مختلف از جمله تسلا را آنالیز نموده اند.

تیلی کوتمن یکی از توسعه دهندگان نرم افزار سوئیسی که برای یافتن شکاف های امنیتی در اپلیکیشن های موبایل و سیستم های دیگر توجهات را به خود جلب نموده، اسکرین شات هایی در توئیتر به اشتراک گذاشت که مربوط به داخل انبار تسلا در کالیفرنیا و زندانی در آلاباما بود.

کوتمن از معرفی اعضای دیگر این گروه هکری خودداری نموده است. به گفته او این گروه هکری هفته گذشته اطلاعات ورود به سیستم ابزارهای اجرایی شرکت ورداکا را در فضای آنلاین پیدا کردند و به همین دلیل تصمیم داشتند توجهات را به نظارت گسترده بر مردم جلب نمایند.

استارت آپ وداکا نفوذ به سیستم هایش را تأیید کرد و گفت تمام حساب های اجرایی داخلی را مسدود نموده تا از دسترسی های غیر مجاز به سیستم های خود جلوگیری کند.

این شرکت در بیانیه ای اعلام نمود: تیم امنیت داخلی ما و شرکت تأمین نماینده امنیت خارجی مشغول آنالیز گستره و مقیاس این چالش هستند. همچنین ما به پلیس و مشتریان اطلاع رسانی نموده ایم.

به گفته کوتمن این شرکت چند ساعت قبل از انتشار خبر نفوذ به سیستم ها در خبرگزاری بلومبرگ، دسترسی هکرها به سیستم های خود را قطع کرد.

این گروه هکر می توانست با کنترل دوربین های امنیتی به بخش های دیگر شبکه های تسلا، کلاد فلیر و اوکتا (فراوری نمایندگان نرم افزار) دسترسی یابد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1527

به "نفوذ هکرها به دوربین های امنیتی تسلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفوذ هکرها به دوربین های امنیتی تسلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید