نشست هم اندیشی معاونان بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری برگزار می شود

به گزارش مجله پیکورو، رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم گفت: سیزدهمین نشست هم اندیشی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری پنجم بهمن ماه جاری برگزار می شود.

نشست هم اندیشی معاونان بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری برگزار می شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، حسین سالارآملی با اشاره به فرایند رو به رشد تولیدات علمی مشترک ایران با سایر کشور ها و نیز افزایش سفر های علمی محققان و دانشمندان برجسته دنیا به داخل کشور بر لزوم توسعه رفت و آمد علمی پژوهشگران و محققان کشور های مختلف جهت انجام پژوهش ها و دوره های آموزشی مشترک، تبادل استاد و دانشجو تاکید کرد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت حضور دانشگاه ها در چرخه تولید دنیای دانش و استفاده از پتانسیل دانش دنیای، تحقق نظام ملی دیپلماسی علم و فناوری در کشور، با اشاره بر اینکه توسعه ارتباطات بر پایه توسعه همکاری های بین المللی در زمینه های علمی، فناوری و نوآوری در راس تمام فعالیت های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری واقع شده است، اضافه نمود: نیاز به داشتن برنامه و نقشه راه در اجرای همکاری های علمی بین المللی به ویژه در شرایط بحران کرونا اجتناب ناپذیر است.

سالارآملی در ادامه بر بهبود ارتباط دانشگاه و جامعه، از طریق مدیریت راهبردی با برنامه ریزی مؤثر و کارا بر پایه سناریوی آینده ای متفاوت و مبتنی بر اصول تعیین، چون تولید دانش و اطلاعات و درک صحیح از شرایط روز و پیوند آن ها با یکدیگر در عصری نوین فراصنعتی با ساختار اقتصادی دانش بنیان تاکید کرد.

وی اضافه نمود: در این راستا در پنل اول نشست، با حضور رؤسای دانشگاه های محوری کشور و مقامات وزارت عتف به تبیین و تشریح سیاست ها و برنامه های راهبردی وزارت عتف در چارچوب دیپلماسی علم و فناوری دولت سیزدهم و دستاورد ها و ابتکارات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در پیشبرد دیپلماسی علم و فناوری، به ارائه گزارش عملکرد بین المللی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می پردازیم.

وی گفت: همچنین در پنل دوم نتایج ارزیابی عملکرد بین المللی دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، موسسه های پژوهشی و پارک های علم و فناوری در سال 1399 اعلام خواهد شد و از برگزیدگان آن قدردانی به عمل خواهیم آورد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، سالارآملی ادامه داد: چرخه علم و فناوری در دنیا شکل گرفته است که ما باید نهایت استفاده را از این چرخه داشته باشیم و نگذاریم کشور های دیگر محدودیتی برای حضور ما در این چرخه ایجاد کنند. در این حوزه ملاحظاتی در نگاره های امنیتی تعاملات علمی بین المللی وجود دارد که در میزگرد پایانی نشست به موضوع با حضور مراجع ذیصلاح پرداخته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1950

به "نشست هم اندیشی معاونان بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست هم اندیشی معاونان بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید