ناسا و نیروی فضایی آمریکا برای دفاع سیاره ای با هم همکاری می نمایند

به گزارش پیکورو، ناسا و نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا برای آینده پروازهای فضایی از جمله پروژه های علمی و دفاع سیاره ای با هم همکاری می نمایند.

ناسا و نیروی فضایی آمریکا برای دفاع سیاره ای با هم همکاری می نمایند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

در حالی که آژانس فضایی آمریکا با برنامه آرتمیس که در روزهای گذشته جزئیات بیشتری از آن ارائه شد، هدف بازگشت به ماه تا سال 2024 را دنبال می نماید، هم زمان می کوشد همکاری هایی را با نیروی تازه تأسیس فضایی آمریکا که در دسامبر 2019 (آذر 1398) تشکیل شد، به انجام برساند.

جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine) مدیر ناسا و ژنرال جان ریموند (John W. Raymond) فرمانده عملیات فضایی نیروی فضایی آمریکا، از امضای تفاهم نامه همکاری بین این دو سازمان خبر دادند.

این تفاهم نامه پرواز های فضایی بشر، سیاست فضایی آمریکا، حمل ونقل فضایی، استانداردها و راهکارهای عملیات ایمن در فضا، انجام پژوهش های علمی و دفاع سیاره ای را به طور رسمی به این دو نهاد پیوند می دهد.

در این تفاهم نامه آمده است: ناسا و نیروی فضایی آمریکا این تفاهم نامه را امضا نموده اند تا اشتیاق به ادامه همکاری طولانی مدت خود را برای فعالیت های مشترک سودمند در پیشبرد کاوش های فضایی، اکتشافات علمی و امنیت تأیید نمایند.

این تفاهم نامه درحالی امضا می شود که ناسا برای انجام کاوش های فضایی خود از جمله سامانه پرتاب فضایی (SLS) و پروژه کاوشگر کلیپر قمر اروپا مشتری، با کمبود بودجه روبرو است و در این زمینه احتیاج به حمایت دولت و کنگره دارد.

ناسا بر روی کاوش های فضایی تمرکز نموده و نیروی فضایی یک واحد نظامی است. اما به گفته برایدنستاین، با وجود مأموریت و اهداف بسیار متفاوت، این دو نهاد دامنه یکسانی دارند و در یک محیط فعالیت می نمایند، بنابراین امکان هم افزایی زیادی وجود دارد.

ریموند در بیانیه مشترک با ناسا، گفت: ناسا و ارتش سابقه طولانی دارند که به اواخر دهه 1950 باز می شود. در مشارکت ما قدرت وجود دارد. یک دامنه فضایی امن، پایدار و در دسترس، موجب امنیت ملی، رفاه و موفقیت های علمی خواهد شد. نیروی فضایی به دنبال همکاری های آینده است؛ زیرا هرچه ناسا بیشتر در دنیا بکاود، به نفع همه خواهد بود. همکاری ما چیزی فراتر از به اشتراک گذاشتن داده هاست. ما با هم کار تحلیلی انجام خواهیم داد و این یک مشارکت بسیار بسیار قوی است.

مدیر ناسا هم با تأکید بر اینکه این آژانس فضایی با قدرت نظامی و دفاعی سروکار ندارد، گفت: ناسا، به ویژه با این همکاری اخیر، بخشی جدایی ناپذیر از قدرت ملی است.

او درباره نقش این همکاری در تعامل ناسا با کشورهای دیگر برای برنامه های در دست اجرا مانند ایستگاه فضایی بین المللی و فعالیت هایی که برای تجاری سازی فضا انجام داده، گفت: این همکاری یک قدرت نرم سیاسی، اطلاعاتی و مالی محسوب می شود. اگر فضا امن نباشد، نمی توانیم هیچ یک از این فعالیت ها را انجام دهیم. به همین دلیل همکاری با نیروی فضایی برای ناسا اهمیت دارد.

برایدنستاین اضافه کرد: ایجاد امنیت فضایی، که ناسا با پشتیبانی نیروی فضایی آمریکا به دنبال آن است، مشارکت نمایندگان بین المللی خود را دارد که با هنجارهای اساسی رفتار در فضا موافقند و در نهایت آن چیزی است که فضا را برای بشریت حفظ خواهد نمود.

ناسا و نیروی فضایی آمریکا قصد دارند با استفاده از این تفاهم نامه، به پیمان فضای بیرونی (Outer Space Treaty) پایبند بمانند اما در عین حال با ایجاد این هنجارها، آن را حتی بیشتر به پیش ببرند تا در حالی که شرکت ها و آژانس های فضایی برای راه اندازی مأموریت های خورد به فضا کوشش می نمایند، به گفته برایدنستاین، هنجارهای رفتاری را که همه ملت ها باید رعایت نمایند، درنظر بگیرند تا بتوان فضا را برای زمانی طولانی حفظ کرد.

عکس کاور: طرحی گرافیکی از فعالیت های نیروی فضایی آمریکا

Credit: U.S. Space Force

منبع: Space

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1206

به "ناسا و نیروی فضایی آمریکا برای دفاع سیاره ای با هم همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا و نیروی فضایی آمریکا برای دفاع سیاره ای با هم همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید