میناوند: هیئت مدیره پرسپولیس باید مثل استقلال باشد، از کالدرون عذرخواهی کردم

به گزارش مجله پیکورو، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به کالدرون گفتم هر دو در جام جهانی بازی کردیم و حرفی هم که زدم به عنوان هوادار و حامی تیم زدم و اگر ناراحت شدید، عذرخواهی می کنم.

میناوند: هیئت مدیره پرسپولیس باید مثل استقلال باشد، از کالدرون عذرخواهی کردم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهرداد میناوند در حاشیه آخرین تمرین تیم فوتبال امید پیش از اعزام به تایلند برای حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا و انتخابی المپیک 2020 توکیو گفت: یک دوره در بازی های مقدماتی المپیک شرکت نموده و خاطرات تلخی دارم. هر چند سالی که می گذرد و این تیم ها به مقدماتی المپیک می فرایند، همه می گویند ما بهترین تیم امید را داریم یاد تیم خودمان می افتم که بازیکنان بزرگی مثل کریم باقری، مهدی مهدوی کیا، حمید مطهری و نیما نکیسا داشتیم.

بازیکن پیشین تیم ملی اضافه کرد: امیدوارم این اتفاق بزرگ بیفتد هرچند اگر منطقی نگاه کنیم کار سختی است. بچه های تیم امید واقعا نفرات بسیار خوبی هستند و کار تیمی خوبی هم در هفته های گذشته انجام دادند و امیدوارم صعود نمایند. اگر تیم امید به المپیک صعود نکرد، انتقاد رنگی نکنیم و نگوییم اگر فلانی بود تیم صعود می کرد. این تیم 2 سال دیگر تیم بزرگسالان ما را تشکیل خواهد داد و باید از این تیم حمایت کنیم.

میناوند در پاسخ به این سوال که به صعود تیم امید به المپیک چقدر امید دارد؟ گفت: در زندگی ام همواره امیدوار هستم. وقتی بازی می کردم، با پرسپولیس در قزاقستان 3 بر صفر باختیم ولی در بازی برگشت در تهران 5 گل زدیم و صعود کردیم، در مقدماتی جام جهانی 98 هم بازی با استرالیا هم به همین شکل بود. تیم امید ما به لحاظ نفرات خوب است و تنها تفاوت ما با تیم های دیگر برنامه ریزی است. جا دارد از حمید استیلی تشکر کنم که از روز گذشته به دنبال پاداش بچه ها بوده است. امیدوارم با دعای خیر مردم تیم امید به المپیک صعود کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره حاشیه های این روزهای این تیم گفت: سوءتفاهم همه جا وجود دارد. من به عنوان یک پرسپولیسی خیلی در شوک بودم. همه این اتفاقات در 7 تا 10 روز افتاد. من اعتقادم این است که کسانی هست که نمی خواهند شرایط تیم خوب باشد، متاسفانه خودی هم هستند. به نظر من مسائل این چنینی باید در خانواده فوتبال حل شود. ما از این مسائل در تیم های دیگر هم داریم ولی در خانواده شان حل می نمایند.

میناوند گفت: درست نیست که در تعطیلات نیم فصل هر لحظه بگوییم فلان بازیکن می رود یا اینکه بپرسیم مربی برمی شود. به خدا این مردم روزهای بدی را می گذرانند، کاری نکنیم که دل آنها بشکند. واقعا انصاری فرد در پرسپولیس تنهاست و پولی هم وجود ندارد. به عنوان کسی که الان به تیم پرسپولیس نزدیک هستم چیزهایی را می بینم که باورم نمی شود. مدیرعامل باشگاه از لحاظ اقتصادی دست تنهاست و واقعا کار می نماید و از صبح تا شب برای پرسپولیس کار می نماید و من به او می گویم در همین دفتر باشگاه بخوابد! امیدوارم مسائل حل شود ولی خیلی سخت است. اینجا کار حرفه ای است و کسی نمی تواند از پس کار بیاید، باید برود چون مردم به تیم تکیه کردند و می خواهند عملکرد خوب ببینند.

وی درباره دوستی اش با افشین پیروانی گفت: پیروانی شناسنامه پرسپولیس و جزء افراد باسابقه تیم است. روزی که آقای عرب پیشنهاد سرپرستی پرسپولیس را به من داد شاید اگر به خیلی های دیگر می گفتند با سر می آمدند ولی من هیچ رغبتی نداشتم به دلیل اینکه می دانستم اینجا یک آدمی مثل پیروانی می تواند کار کند. بعد از آن گفتم محسن خلیلی هم می تواند کار کند و هیچ وقت دشمن خلیلی هم نبودم. ما یک خانواده هستیم. پیروانی یک آدم باهوشی است و نمی دانم این اتفاقات چرا افتاده است؟ فکر می کنم در اردوی قطر همه سوءتفاهم ها حل می شود. نیم فصل دوم سختی پرسپولیس دارد و همه باید یکدل باشیم.

میناوند درباره حضورش در آخرین تمرین تیم فوتبال امید توضیح داد: با فدراسیون فوتبال موضع دارم و امروز هم به خاطر استیلی، شاهرودی و امامی فر به تمرین تیم امید آمدم. پرسپولیس یک نماینده در این تیم دارد ولی آمدم که بگویم من هم هستم.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که پیروانی کاری نموده است که کالدرون از او ناراحت شده؟ گفت: این طور نیست، اختلافی هست و یک چیزهایی رخ داده ولی این چیز هایی که می نویسند واقعیت ندارد. واقعا در تمرین درگیری نبوده، گفتند بیرانوند درگیر شده، ولی من که در تمرین حضور داشتم چنین چیزی را ندیدم. با این اتفاقات فقط خوراک به دشمنان پرسپولیس می دهیم و ذهن بازیکن و هوادار را خراب می کنیم.

میناوند گفت: امیدوارم با مدیریت صحیح انصاری فرد و پیروانی مسائل حل شود. کادر مدیریت باید مدیریت کند و کادرفنی هم باید کار فنی انجام دهد. کادر مدیریت هیچ وقت در کار فنی دخالت نکردند و از آن طرف هم آقای کالدرون حرفه ای است و این درست نیست که بگوییم این شخص باشد و آن شخص نباشد. چیزی که در استقلال رخ داد و آقای فتحی را عوض کردند و سیستم تیم را به هم ریختند و هواداران استقلال عذاب کشیدند. امیدوارم این اتفاق درسی باشد که برای پرسپولیس تکرار نشود.

وی درباره عدم حمایت پیشکسوتان پرسپولیس از کالدرون گفت: در زمانی که برانکو تازه به پرسپولیس آمده بود، یک بازی را پرسپولیس واگذار کرد، بعد از دو روز به تمرین رفتم و درباره نحوه بازی پرسپولیس با برانکو بحث کردم، در آخر صحبت مان هم قانع نشدم. چرا پیشکسوت پرسپولیس در یک چارچوب خوب نباید حرف بزند؟ در حال حاضر کالدرون مربی تیم ما است. برانکو هم مثل پروین و استانکو مربی پرسپولیس بوده و الان رفته ولی در ذهن همه خواهد ماند.

میناوند یادآور شد: اوایل یک مصاحبه کردم و گفتم آقای کالدرون! احتمال دعوت نشدن شجاع خلیل زاده به تیم ملی است و نباید پستش را تغییر دهید. این تنها انتقاد من از کالدرون بود. الان تیم به یک ترکیب خوب رسیده و کالدرون هم نتیجه اش را گرفته و فکر می کنم الان سرمربی تیم به آرامش رسیده است. همه مان در یک قایق هستیم و اینکه به او می گویند از بیرون این اتفاقات می افتد درست نیست. برای کالدرون هم شرح دادم و گفتم هر دو در جام جهانی بازی کردیم و حرفی هم که زدم به عنوان هوادار و حامی تیم زدم و اگر شما ناراحت شدید، عذرخواهی می کنم. اگر مسئله ای را در تیم می بینم و نگویم چه کسی باید بگوید؟ نقش من چیست؟

وی در خصوص انتقادش از عملکرد هیئت مدیره پرسپولیس گفت: الان رئیس هیئت مدیره عوض و یک مقدار به مدیرعامل نزدیک تر شده است. هیئت مدیره وظیفه اش این است که پول سازی کند و پول بیاورد و تیم را حمایت کند. در این چند ساله هر روز عقب رفتیم یا جلو؟ ما وقتی به فینال آسیا رفتیم و اتفاقات خوبی برای پرسپولیس افتاد، آن طور که باید از پرسپولیس حمایت نکردیم. دلم می سوزد که هوادار پرسپولیس می گوید مشکل روحی دارد و مریض است و می گوید آرزو دارم به ورزشگاه بیایم ولی پول ندارم. من هم وظیفه ام است که یک چیزهایی را بگویم، هیئت مدیره پرسپولیس باید مثل هیئت مدیره استقلال باشد. استقلال در این 2-3 سال اخیر چقدر بازیکن خارجی گرفت و خرج کرد و به بازیکن خارجی شان 250 هزار دلار دادند تا شکایت نکند. این اتفاق چرا برای پرسپولیس نمی افتد. من و امثال من پرسپولیس را دوست دارند و با آن زندگی می نمایند. اگر حرفی هم می زنم از روی دلسوزی است.

وی در سرانجام درباره کمپین 6 میلیون نفری پرسپولیسی ها گفت: وقتی صفحه باشگاه یک صفحه درست باشد، یک وجهه بین المللی دارد. چند وقتی این صفحه دست کسی بود، الان با کوشش های آقای انصاری فرد، از من خواستند که باشم و می خواهیم یک کمپین 6 میلیون نفری را رقم بزنیم تا در چند سال آینده با درآمدزایی از این طریق می توانیم غیر از اسپانسر روی پای خودمان بایستیم و مسائل مان را حداقل برای بازیکنان داخلی مان کمتر کنیم. به عنوان پرسپولیسی دوست دارم رقیب مان هم در یک جای خوبی باشد و دربی را در یک موقعیت خوب از آنها ببریم و امیدوارم شرایط استقلال هم به زودی معین شود و بازی برگشت را هم با 2 گل ببریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 725

به "میناوند: هیئت مدیره پرسپولیس باید مثل استقلال باشد، از کالدرون عذرخواهی کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میناوند: هیئت مدیره پرسپولیس باید مثل استقلال باشد، از کالدرون عذرخواهی کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید