مقاله: چطور سقف ویلا را با چوب طراحی و اجرا کنیم؟

به گزارش پیکورو، هروقت حرف از سقف های ناصاف می گردد، یک اسم بیشتر از بقیه جلب توجه می نماید: سقف کلیسایی. برای درک این عبارت باید ریشه آن را آنالیز کرد. همه معنی آن در نامش نهفته است. این سبک سقف زنی در ساخت کلیساهای جامع بسیار محبوب بوده به همین خاطر نام این دسته از ساختمان ها روی این نوع سقف ها مانده. اما امروزه این سقف ها در سبک های مختلف معماری از جمله ساختمان های مسکونی به کار می فرایند، نه فقط کلیساهای جامع. به همین دلیل ما تعدادی از پروژه هایی که حول محور این عنصر ساخته شده اند را برای شما گردآوری کردیم.

مقاله: چطور سقف ویلا را با چوب طراحی و اجرا کنیم؟

تشابه سقف کلیسایی و طراحی سقف ویلا با چوب تا حدی است که برخی اوقات تشخیص آن ها کار سختی می گردد. معمولا از طریق طول دقیق سطوح شیبدار، یا زاویه و شکل دقیق بام خانه و شکل کلی سقف میتوان آن ها را از هم تشخیص داد.

در طراحی بسیاری از ساختمان های مختلف، سقف کلیسایی صندلی منطقی و مناسبی دارد. همانطور که اشاره کردیم، هر طراحی یا سازه ای خصوصیات خاص خود را دارد. به عنوان مثال ارتفاع، مواد مصرفی، پرداخت و رنگ، ویژگی هایی هستند که می توانند در هر مورد متفاوت باشند.

عکس این مقاله یک خانه مسکونی دو طبقه و زیبا در شهر کالیفرنیاست که به سبک معاصر ساخته شده میباشد. جالب ترین نکته در معماری این خانه برای ما، سقف آن است که همه ویژگی های لازم یک سقف کلیسایی عادی را دارد، به علاوه چند ریزه کاری سفارشی و جالب دیگر. همانطور که می بینید، تقارن مهم ترین ویژگی سقف می باشد. این سقف از دو سطح با شیب یکسان که در میانه به هم رسیده اند تشکیل شده.

منبع مقاله: چطور سقف ویلا را با چوب طراحی و اجرا کنیم؟

انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1826

به "مقاله: چطور سقف ویلا را با چوب طراحی و اجرا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چطور سقف ویلا را با چوب طراحی و اجرا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید