مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟

به گزارش پیکورو، هاوانای قدیمی، محله ای تاریخی در کشور کوبا است که در لیست میراث یونسکو به ثبت رسیده است. در این جاذبه، می توانید ساعت ها در خیابان های سنگ فرش شده قدم بزنید که با ساختمان های باروک و نئوکلاسیک محاصره شده اند. شما در این محله به راحتی می توانید خود را در کوبای 200 سال پیش تصور کنید. بعضی از تماشای های این محله عبارتند از: پلازا دِ لا کتدرال، رستوران افسانه ای و قلعه نیروی سلطنتی.

مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟

کشور کوبا دارای یکی از متنوع ترین فرهنگ ها در منطقه کارائیب است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی است. بیشتر مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط نسبی دارند. 99.8 درصد از جمعیت بالای 15 سال این کشور باسواد هستند. کوبا از نظر آموزشی و پزشکی از کشورهای پیشرو در جهان است. سطح و نحوه آموزش در مدارس و دانشگاه های این کشور بالاست.

برترین زمان برای سفر به کشور کوبا ماه های دسامبر (آذر و دی) تا ماه مه (اردیبهشت و خرداد) است. اما در مقابل، گردشگران معمولا از سفر به کشور کوبا بین ماه های آگوست (مرداد و شهریور) تا اکتبر (مهر و آبان) اجتناب می نمایند زیرا، در این مدت احتمال وقوع طوفان بسیار وجود دارد و شرایط جوی مساعدی مخصوصا برای گردشگرانی که با این شرایط آشنا نیستند، نیست.

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: واقعیت این است که همواره کشوری به نام کوبا را در کنار نام یکی از تاثیرگذارترین و نمادی ترین شخصیت های سیاسی قرن 21 می آوریم. مثلا کسی به شما بگوید که کوبا را می شناسید شما بی شک در 90 درصد اوقات پاسخ خواهید داد که همان کشوری منظورت است که ارنستو چگوآرا و فیدل کاسترو رهبری آن را برعهده داشتند؟! بله، دقیقا منظور از کشور کوبا همان کشوری است که این دو شخصیت تاثیر فراوانی بر آن گذاشتند و از مجمع الجزایری در دریای کارائیب تشکیل شده و مرکزش شهر هاوانا است، می باشد. این کشور خیلی چیزها دارد که باعث معروفیت بی حد و حصر آن شده است و با وجود خیلی از مسائل، هنوز هم مقصدی برای خیلی ها که قصد گذراندن تعطیلات خود را به متفاوت ترین شیوه ممکن دارند، می باشد.

منبع مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟

انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1877

به "مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید