قاتل قبل از اعدام در زندان مرد

به گزارش پیکورو، رسیدگی به پرونده مرد جنایتکاری که از 13 سال قبل به اتهام قتل یک دختر بچه در زندان بود با مرگ وی در زندان وارد مرحله تازه ای شد.

قاتل قبل از اعدام در زندان مرد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران، در سال 86 گزارش آتش سوزی یک خانه به امدادگران آتش نشانی رسید آن ها پس از خاموش کردن آتش جسد دختر بچه 10 ساله خانواده را پیدا کردند. مأموران در ابتدا فکر می کردند وی بر اثر آتش سوزی فوت نموده است، اما بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی و آنالیز کارشناسان این سازمان اعلام شد که وی به سبب فشار بر عناصر حیاتی گردنش به قتل رسیده است. از سوی دیگر مأموران آتش نشانی هم عنوان کردند آتش سوزی عمدی بوده است. در ابتدا مادر این دختربچه مورد بازپرسی نهاده شد و گفت من شب حادثه کنار دخترم نسرین خوابیده بودم و پس از آنکه متوجه آتش سوزی شدم کوشش کردم دخترم را از خانه بیرون بکشم، اما پیروز نشدم.

در تحقیقات بعدی مشخص شد که شب حادثه یکی از دوستان پدر نسرین به نام حمید نیز در خانه آن ها بوده است و همان شب مقداری طلا و پول هم از خانه سرقت شده است. به این ترتیب حمید به عنوان مظنون اصلی شناسایی و بازداشت شد و در همان اعترافات اولیه به قتل نسرین اعتراف کرد و گفت: من سال ها با پدر نسرین دوست بودم و به خانه شان رفت و آمد داشتم. می دانستم که همسرش مقدار زیادی طلا در خانه دارد به همین خاطر تصمیم گرفتم خانه دوستم را آتش بزنم و طلا ها را سرقت کنم. شب حادثه به خانه آن ها رفتم همسر دوستم مشغول درست کردن غذا بود و من هم سالاد درست کردم و مقداری داروی خواب آور داخل سالاد ریختم. پس از صرف غذا آن ها خوابشان برد و من در حال سرقت طلا ها بودم که به یکباره نسرین بیدار شد و دید که من طلا ها را برداشته ام از ترس او را خفه کردم و بعد هم خانه را آتش زدم و از آنجا گریختم.

با اعتراف متهم و تکمیل تحقیقات و همین طور شکایت اولیای دم کیفرخواست علیه وی صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 80 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در آن جلسه متهم با پذیرش اتهام قتل گفت: من از کارم پشیمانم به خاطر شرایط مالی ام یک لحظه وسوسه شدم. حالا هم از اولیای دم می خواهم که از گناهم گذشت نمایند.

اما قضات با درخواست پدر و مادر مقتول حکم قصاص برای متهم صادر کردند و حکم مورد تأیید قضات دیوان عالی کشور هم نهاده شد و پرونده به اجرای احکام رفت.

تا اینکه چند روز قبل از اجرای حکم پدر و مادر مقتول ناگهان تصمیم گرفتند از این مرد دیه بگیرند و در صورتی که نتواند به تعهداتش عمل کند حکم قصاص اجرا گردد.

چند ماه گذشت و متهم نتوانست دیه را پرداخت کند و به این ترتیب پدر نسرین درخواست کرد تا حکم قصاص اجرا گردد، اما چون او راهی سفر بود اجرای حکم به بعد از سفر او موکول شد. اما در همین چند روز مرد زندانی به بیماری مهلکی مبتلا شد و پس از بستری در بیمارستان فوت کرد. پس از این ماجرا در حالی که اولیای دم همچنان خواستار دریافت دیه دخترشان بودند از پدر قاتل خواستند تا دیه را بپردازد، اما او گفت پسرش ملک و املاکی نداشته و نمی تواند دیه بپردازد بنابراین اولیای دم از دادگاه خواستند تا دیه دخترشان را از صندوق بیت المال پرداخت نمایند.

پس از این درخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه 9 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده و برای تصمیم گیری در این باره مشخص وقت شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1476

به "قاتل قبل از اعدام در زندان مرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتل قبل از اعدام در زندان مرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید