عربستان درباره واقعیت درخواستش از اردن شرح داد

به گزارش مجله پیکورو، پادشاه عربستان در پیامی به همتای اردنی خود تاکید نمود که ریاض در کنار اردن برای رویارویی با تمامی چالش ها و حفاظت از منافع آن می ایستد.

عربستان درباره واقعیت درخواستش از اردن شرح داد

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) گزارش داد که ارسال این پیغام از جانب سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان برای عبدالله دوم، پادشاه اردن در پی بحران اخیر در اردن و مطرح شدن اتهاماتی علیه شخصیت های برجسته این کشور از جمله حمزه بن حسین، برادر ناتنی عبدالله دوم مبنی بر برهم زدن ثبات کشور انجام شد.

أیمن الصفدی، وزیر خارجه اردن با فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان که روز دوشنبه واردن اردن شد، ملاقات کرد. بن فرحان در این سفر حامل پیغامی از سلمان بن عبدالعزیز برای پادشاه اردن بود.

در این پیغام بر ایستادگی عربستان در کنار اردن در رویارویی با تمامی چالش ها بعد از رخدادهای اخیر که اردن شاهد آن بود و هدف از آن اقدامات برهم زدن ثبات کشور بود، تاکید شد.

از سوی دیگر، الصفدی به پادشاه عربستان سلام و درود عبدالله دوم و قدردانی وی از مواضع حمایتی همیشگی ریاض از اردن انتقال داد و بر عمیق بودن روابط برادرانه تاریخی میان دو کشور تاکید نمود.

پیشتر روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که یک هیئت عربستانی به ریاست فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان روز دوشنبه به اردن رفت تا خواستار آزادی باسم عوض الله، یکی از اردنی های بازداشت شده در روز شنبه به اتهام کوشش برای برهم زدن ثبات کشور گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1551

به "عربستان درباره واقعیت درخواستش از اردن شرح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان درباره واقعیت درخواستش از اردن شرح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید