شما هم می توانید در گاراژ خود، خودرو پرنده داشته باشید، عکس

به گزارش مجله پیکورو، رویای خودرو پرنده بالاخره تحقق میابد. هر کسی که انیمیشن جتسون ها را دیده باشد، می داند که بدون ماشین های پرنده نمی توان آینده را تصور کرد، اما علی رغم امید بسیاری از مردم، هرچقدر علم پیشرفت کند، ماشین پرنده یک قدم از آن جلوتر است.

شما هم می توانید در گاراژ خود، خودرو پرنده داشته باشید، عکس

تینا مزدکی- شرکت Applied eVTOL Concepts، ادعا نموده است که کلید واقعی ساختن ماشین های پرنده فوق العاده را دارد و این سیستم محرکه به وسیله ناسا تایید شده است. این شرکت اخیرا طرح خود را برای یک وسیله نقلیه صعود و فرود عمودی موسوم به Epiphany Transporter ارائه کرد که به گفته شرکت، می تواند به حداکثر سرعت 258 کیلومتر در ساعت برسد اما کمتر از 55 دسیبل سر و صدا را در ارتفاع 15 متری فراوری کند.

نیوتن و اینشتین هم اینجا کم آوردند!

این گران ترین رنجروور تاریخ است/ عکس

به نظر می رسد این راز مربوط به رانشگرهایی است که در امتداد کناره ها و عقب Epiphany Transporter قرار گرفته اند. پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمز ناسا در سال 2002 دریافتند که این رانشگرها میزان قابل توجهی نیروی رانش فراوری می نمایند که نیروی مورد احتیاج موتورهای جت و بالگردها را تامین می نمایند.

طراحی رانشگرها، مزیت محافظت از تیغه های چرخان درون آنها را نیز به همراه دارد که نیروی رانش را ایجاد می نمایند. راب بولاگا مهندس پروژه Epiphany Transporter در شرکت Applied eVTOL Concepts، یکی از نویسندگان مقاله اصلی بود. این طرح طی دو دهه از زمانی که اولین بار در مرکز تحقیقات ایمز آزمایش شد، اصلاح شده و مایکل موشیر موسس مفاهیم کاربردی وسیله نقلیه برخاست و فرود عمود معتقد است که آنها از زمان اثبات اولیه طرح مفهومی در تونل باد ناسا، این فناوری را به طور قابل توجهی توسعه داده اند.

موشیر مدیرعامل و طراح اصلی این شرکت، در بیانیه ای گفت:ما دلایل زیادی داریم که به توانایی رانشگرهای اختصاصی و اثبات شده و طراحی وسیله نقلیه پیشرفته خود به همان صورتی که انتظار می رود، باور داشته باشیم.

این خودرو رویایی برای جا دادن به دو مسافر و چمدان آنها طراحی شده است. شرکت سازنده می گوید که Epiphany Transporter به میزان یک تسلا مدل S است و می تواند در گاراژ معمولی خودروی شما جا بگیرد.

البته، فقط به این علت که پیشرانه خودرو در یک تونل باد پیروز بود، نمیتوان گفت ما در حال حاضر خودروهای پرنده خواهیم داشت. بسیاری از شرکت ها در طول سال ها آمده اند و رفته اند و مطمئنا تعدادی از مهندسان ناسا نیز در ترکیب آنها حضور داشته اند. با این حال، کار بر اساس یک طرح اثبات شده به عنوان پایه و اساس، همواره یک عمل مهندسی درست است. بنابراین، شاید در نهایت به واقعیت بپیوندد.

منبع: space.com

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1402 بروزرسانی: 30 مرداد 1402 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2263

به "شما هم می توانید در گاراژ خود، خودرو پرنده داشته باشید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شما هم می توانید در گاراژ خود، خودرو پرنده داشته باشید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید