سی ان ان: وزارت خارجه آمریکا پیام سران کشورها را به بایدن نمی دهد

به گزارش پیکورو، این وزارتخانه معمولا ارتباطاتی با رئیس جمهوری منتخب برقرار می کند اما دولت ترامپ هنوز بایدن را به عنوان پیروز انتخابات به رسمیت نشناخته و به تیم او دسترسی به اطلاعات و منابع دوره گذار را نداده است.

سی ان ان: وزارت خارجه آمریکا پیام سران کشورها را به بایدن نمی دهد

بکه خبری سی ان ان گزارش داد، وزارت خارجه آمریکا به جو بایدن یا تیم انتقالی او ده ها پیامی که رهبران خارجی به این وزارتخانه داده بودند، تحویل نداده است.

به گزارش ایسنا، مقام های مطلع در وزارت امور خارجه آمریکا به سی ان ان گفتند، دولت ترامپ جلوی دسترسی جو بایدن به پیام هایی که بعد از روشن شدن پیروزی او به عنوان رئیس جمهوری منتخب ارسال شده، گرفته است.

این وزارتخانه معمولا ارتباطاتی با رئیس جمهوری منتخب برقرار می کند اما دولت ترامپ هنوز بایدن را به عنوان پیروز انتخابات به رسمیت نشناخته و به تیم او دسترسی به اطلاعات و منابع دوره گذار را نداده است.

تیم انتقالی بایدن در عوض چندین تماس با رهبران خارجی بدون کمک وزارت خارجه داشته است اما یک منبع مطلع به سی ان ان گفت: آنها ترجیح می دهند از منابع وزارت خارجه استفاده کنند.

منابع به سی ان ان گفتند که برخی از رهبران خارجی گفته اند که وزارت خارجه آمریکا آنها را به بایدن متصل نکرده اند و همین موجب شده تا آنها به دیپلمات های سابق دولت اوباما متوسل شوند و کمک بگیرند.

وزارت خارجه آمریکا هنوز اظهارنظری نکرده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1292

به "سی ان ان: وزارت خارجه آمریکا پیام سران کشورها را به بایدن نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: وزارت خارجه آمریکا پیام سران کشورها را به بایدن نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید